سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  08:26   

ارسال طرح اخراج اوزترک ییلماز از حزب جمهوری خواه خلق به کمیته انضباطی حزب

سرویس ترکیه - در پی واکنش های مختلف از جریان های سیاسی گوناگون اوزترک ییلماز نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه به دلیل طرح اقامه اذان به زبان ترکی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه طرح اخراج کامل او از حزب را به کمیته انضباطی این حزب منتقل کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، جنجالی که بر سر طرح اقامه اذان به زبان ترکی توسط اوزترک ییلماز نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پارلمان این کشور به پا شده بود؛ در پی واکنش های مختلف از جریان های سیاسی گوناگون به این دیپلمات سابق ترکیه حزب جمهوری خواه خلق ترکیه طرح اخراج کامل او از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه را به کمیته انضباطی این حزب منتقل کرده است.

اوزترک ییلماز هفته پیش طرحی را در مجلس ارائه داده بود که بر اساس آن طرح اقامه اذان به زبان عربی از کشور برچیده و ترجمه ترکی آن اقامه می شد که این طرح با واکنش های مختلف به خصوص واکنش حزب حاکم عدالت و توسعه و شخص رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روبه رو شد. در پی این واکنش ها طرح اخراج وی از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه توسط رئیس حزب مطرح و فردا 12 نوامبر 2018 بعد از دفاعیه وی از خود در جلسه شورای مرکزی حزب پرونده اخراجش در 14 نوامبر در کمیته انضباطی حزب مطرح و در صورت رای مثبت این کمیته وی به طور کامل از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه اخراج خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه