سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  08:58   

افزایش شمار نظامیان ترکیه در دامنه کوه قندیل در خاک اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه برادوست اعلام کرد که دولت ترکیه، همزمان با تعیین جایزه 12 میلیون دلاری آمریکا برای یافتن رهبران پ.ک.ک، شمار نظامیان خود در دامنه کوه قندیل واقع در شمال اقلیم کردستان را به میزان چشمگیری افزایش داده است.

به گزارش کردپرس، ملا کریم برادوستی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان،اعلام کرد که ارتش ترکیه شمار نظامیان خود در اقلیم کردستان و به ویژه در دامنه کوه قندیل را به میزان چشمگیری افزایش داده و شمار بسیاری از نظامیان را از طریق هلی برد وارد منطقه کرده است.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در برادوست از توابع استان اربیل، افزود که این اقدام ترکیه، در پی تعیین جایزه 12 میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری سه تن از رهبران پ.ک.ک، انجام شده و همزمان با آن، درگیری های میان نیروهای پ.ک.ک، و نظامیان ترکیه که در خاک اقلیم کردستان مستقر هستند، افزایش یافته و شدت گرفته و در هفته چندین درگیری میان آنان روی می دهد.

وی اعلام کرد که طی روزهای گذشته نیروهای پ.ک.ک، چندین بار مواضع و سنگرهای نظامیان ترکیه در مناطق مختلف خاک اقلیم کردستان را هدف قرار داده و چندین نظامی ترکیه در این عملیات ها کشته شده و شماری نیز مجروح شده اند و نیروهای پ.ک.ک، نیز تصاویر این عملیات ها را منتشر کرده اند و شمار نظامیان ترکیه نیز افزایش داده می شود.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان