سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  11:12   

واکنش HDP به ادعاهای مذاکرات پنهانی با حزب عدالت و توسعه:

کسانی که ادعای مذاکرات پنهانی ما با AKP را دارند به آینه نگاه کنند

سرویس ترکیه - سَرُخان اولچو، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با واکنش به ادعاهای مطرح شده پیرامون مذاکره حزب دموکراتیک خلق ها با حزب عدالت و توسعه برای انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: کسانی که ادعا می کنند ما با حزب عدالت و توسعه مذاکرات پنهانی صورت می دهیم بهتر است در آینه به خود نگاه کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، سَرُخان اولچو، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با واکنش به ادعاهای مطرح شده پیرامون مذاکره حزب دموکراتیک خلق ها با حزب عدالت و توسعه برای انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: کسانی که ادعا می کنند ما با حزب عدالت و توسعه مذاکرات پنهانی صورت می دهیم بهتر است در آینه به خود نگاه کنند. این روزها جریان های مختلفی از مذاکرات پنهانی ما با حزب عدالت و توسعه سخن می گویند. ما در برابر سیاست هایی که تلاش می کرد ما را به زانو دربیاورند زانو نزدیم، گردن خم نکردیم و با غرور ملتمان در برابر آنان ایستادگی کردیم. به کسانی که چنین ادعایی دارند می گوییم به آینه هایی که در خانه دارید نگاه کنید در آن چه کسی را می بینید همان ها با حزب عدالت و توسعه مذاکرات پنهانی دارند. ما آشکارا و شفاف به سیاست های خود ادامه می دهیم و از این سیاست ها نیز دست برنخواهیم داشت.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به اعتصاب غذای لیلای گوون نماینده دربند حکاری در پارلمان ترکیه نیز گفت: لیلا گوون فردی است که می داند سیاست های انزوا کشاندن امرالی سیاست هایی است که علیه مردمان کرد در جریان است. برای تغییر دادن این وضعیت با تصمیم فردی خود اعتصاب غذا را آغاز کرده است. یک بار مسئولیت بسیار سنگین را به تنهایی به دوش کشیده است. ما می دانیم که به دوش کشیدن چنین بار سنگینی تنها از سوی لیلا گوون ناحقی است ولی به تصمیم شخصی او نیز احترام می گذاریم.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها