سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  11:50   

اعلام آمادگی ارتش آزاد سوریه برای لشگرکشی به شرق فرات

سرویس ترکیه - اطلاعات به دست آمده از منابع محلی حاکی از آماده باش نیروهای ارتش آزاد سوریه برای شرکت در عملیات احتمالی ارتش ترکیه در شرق فرات علیه مواضع ارتش دموکراتیک سوریه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، اطلاعات به دست آمده از منابع محلی حاکی از آماده باش نیروهای ارتش آزاد سوریه برای شرکت در عملیات احتمالی ارتش ترکیه در شرق فرات علیه مواضع ارتش دموکراتیک سوریه است. در همین راستا گردان حمزه که با 6 هزار نیروی نظامی یکی از بزرگترین نیروهای ارتش آزاد سوریه می باشد در منطقه عملیاتی سپر فرات ارتش ترکیه تمام نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده و اعلام بسیج عمومی برای شرکت در عملیات احتمالی در شرق فرات صادر کرده است.

سیف ابوبکر، فرمانده گردان حمزه ارتش آزاد سوریه در گفتگو با رسانه های ترکی عنوان کرده است: عملیات سپر فرات را که علیه داعش و عملیات شاخه زیتون را که علیه YPG انجام داده ایم برای ما یک موفقیت بسیار بزرگی بود. ارتش آزاد سوریه که از هر دو جنگ بزرگ با پیروزی بیرون آمده است با حمایت های ترکیه نیز به یک ارتش مدرن و مجهز تبدیل شده است. اکنون نیز نوبت به شرق فرات رسیده است. برای آمادگی به عملیات احتمالی نیروهایمان با انجام رزمایش ها و مانورهای مختلف خود را برای جنگ بزرگ آماده می کنند. ما در سوریه به تشکیل یک ساختار ترور به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد. ما به جنگ آماده هستیم. منتظر مژده رئیس جمهور رجب طیب اردوغانیم.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها