سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  12:54   

درخواست اتاق بازرگانی سلیمانیه از آمریکا در ارتباط با تحریم علیه ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان سلیمانیه اعلام کرد که مقامات این استان در دیدار با نمایندگان شرکت های تجاری آمریکایی از آنان خواسته اند راهکارهایی برای کاهش تأثیر منفی تحریم های آمریکا علیه ایران، بر اقلیم کردستان اتخاذ شود.

به گزارش کردپرس، نوزاد غفور در گفتگو با سایت خبری اس. ان.ا ن، اعلام کرد که ماه گذشته هیئتی متشکل از نمایندگان و مقامات 25 شرکت تجاری و بازرگانی آمریکا به سلیمانیه سفر کرده و با اعضا و مسئولین اتاق بازرگانی و  صنعت و  تجارت سلیمانیه و تجار و بازرگانان این استان دیدار کرده اند و در این دیدار مقامات استان سلیمانیه خواهان افزایش حضور و فعالیت تجاری و اقتصادی این سرکت ها در اقلیم کردستان و سلیمانیه شده اند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان سلیمانیه، افزود که اتاق بازرگانی سلیمانیه از شرکت های آمریکایی خواسته که در بخش های کشاورزی و صنعت، گردشگری و تولید وارد فعالیت شده و در حال حاضر نیز ارتباطات خوبی میان تجار و بازرگانان سلیمانیه با تجار و شرکت های آمریکایی وجود دارد.

وی با اشاره به تأثیر منفی تحریم های آمریکا علیه ایران بر اقلیم کردستان با توجه به روابط تجاری گسترده میان ایران و اقلیم، اعلام کرد که در دیدار با شرکت ها و تجار آمریکایی از آنان خواسته اند نگرانی های تجار سلیمانیه از این تاثیرات را با مقامات مربوطه در دولت آمریکا در میان گذاشته و راهکارهایی برای کاهش تاثیرات تحریم ها بر اقلیم در پیش گرفته شود.

همچنین گفت که شرکت های آمریکایی برای وارد شدن به حوزه اقتصاد و تجارت اقلیم کردستان اعلام آمادگی کرده اند، اما اجرایی شدن چنین امری مستلزم صرف زمان است.

پیشتر مدیر کل امور گمرکات اقلیم کردستان با اشاره به اینکه تبادلات بازرگانی و تجاری میان ایران و اقلیم کردستان از تمام گذرگاه های رسمی میان دو طرف به صورت عادی در جریان است، اعلام کرد که با آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران میزان مبادلات تجاری اقلیم و ترکیه افزایش یافته است.

 

 

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان