سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  15:27   

محفل انس با قرآن در مسجد جامع روستای ابولحسن بانه برگزار شد

سرویس کردستان- به مناسبت فرا رسیدن ماه ربع الاول محفل انس با قرآن با حضور سه قاری بین المللی کشور در مسجد جامع روستای ابولحسن بانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگارکرد پرس به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک ربع الاول محفل انس با قرآن با حضور سه قاری بین المللی کشور حمید رضا احمدی وفا از تهران، فواد مولودی از سنندج و فریدون رشیدی از بانه در مسجد جامع روستای ابولحسن بخش نمشیر بانه با استقبال پرشور مردم این بخش برگزار شد.

رئیس اداره ارشاد اسلامی بانه در حاشیه این مراسم معنوی در گفت وگو با خبرنگار کرد پرس  با اشاره به اینکه روستای ابولحسن از قدیم ایام پایگاه بزرگی دینی بوده گفت: وجود عالمان برجسته دینی در روستای ابولحسن زمینه را برای گسترش فعالیت های قرآنی در این روستا مرزی فراهم کرده و دارالقرآن این روستای یکی از دار القرآن های فعال شهرستان بانه است.

حمید رضا خوشبخت افزود: دارالقرآن روستای ابولحسن هر ساله کلاس های مختلف قرآنی برای علاقمندان به آموزش قرآن کریم برگزار می کند و اکنون 35 نفر نوآموز در سنین مختلف در این دارالقرآن مشغول آموزش خواندن قرآن کریم هستند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته کشوری مشوقی برای نوآموزان است.

به گزارش کرد پرس در شهرستان بانه 10 کانون فرهنگی در نقاط مختلف شهرستان بانه  مشغول فعالیت های دینی و قرآنی است و سه دار القرآن و 27 خانه قرآنی شهری و روستایی در شهرستان مرزی  بانه وجود دارد که کلاس های حفظ، روخوانی، روان خوانی و اموزش تجوید مقدماتی را به علاقمندان آموزش می دهند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید