سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  17:10   

در پنجمین شورای مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛

والدین 310 دانش آموز مهابادی معتادند

سرویس آذربایجان غربی- مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: 310 دانش آموز مهابادی دارای والدین معتاد هستند که 212مورد از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.

به گزارش کردپرس، سرهنگ رضا ظهیریان فرمانده انتظامی مهاباد یکشنبه (20 آبان ماه) در پنجمین جلسه مبارزه با مواد مخدر این شهرستان گفت: کشفیات انواع مواد مخدر هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بخش های مرفین، تریاک، تفاله تریاک و پیش ساز شیشه افزایش یافته است.

وی ادامه داد: شمار دستگیرشدگان توزیع مواد مخدر 47درصد و معتادان نیز 23 درصد افزایش یافته است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد هم در این جلسه با اشاره به مخرب بودن آثار مواد مخدر بر روح و روان دانش آموزان اظهار داشت: براساس آمارهای گرفته شده از مدارس، 310 دانش آموز دارای والدین معتاد هستند که 212 نفر از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی، 64 نفر در مقطع متوسطه اول و 34 نفر هم در مقطع متوسط دوم است.

شاوله تاکید کرد: با توجه به این آمار باید با همکاری بهزیستی مهاباد کلاس هایی را برای خانواده های این دانش آموزان برگزار کنیم.

در پایان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ضمن انتقاد از ادارات شهرستان گفت: عدم ارائه گزارش کاری در رابطه با مبارزه با مواد مخدر غیرقابل قبول است و در این زمینه ادارات سطح شهرستان باید جدی‌تر عمل کنند.

ایرج شجاعی افزود: مبارزه واقعی با موادمخدر با هوشیاری، آگاهی و حضور اجتماعی فعال همگانی امکان پذیر است. مبارزه اجتماعی با مواد مخدر نیز با آموزش‌ های لازم در خصوص استحکام بنیان خانواده، آگاهی بخشی در رابطه با هنجارهای اجتماعی و...ممکن خواهد بود.

وی گفت: هم اکنون چهار مرکز درمان سوء مصرف مواد در سطح شهر مهاباد وجود دارد که در هر یک از این مراکز 100 نفر را تحت پوشش قرار داده است و در مرکز doc نیز بیش از 30 نفر خدمات دارویی متادون دریافت می کنند.

فرماندار مهاباد در خاتمه با تاکید بر ظرفیت سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: ادارات و سازمانهای مردم نهاد باید اقدامات و فعالیت های خود را در محلات گسترش دهند و ساکنان مناطق مختلف را از عواقب مصرف موادمخدر و مضرات آنها آگاه سازند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید