سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  19:18   

عضو دفتر سیاسی جماعت اسلامی کردستان:

بازگشت داعش به مرزهای عراق و سوریه در راستای منافع آمریکا است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو دفتر سیاسی حزب جماعت اسلامی کردستان ضمن هشدار در مورد بازگشت دوباره داعش به مرزهای عراق و سوریه و به ویژه بخش هایی از استان نینوا، تأکید کرد که این امر در راستای منافع و سیاست های آمریکا صورت می گیرد.

به گزارش کردپرس، عبدالله ورتی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، تأکید کرد که آمریکا خواهان پایان و از میان رفتن داعش نیست، زیرا این کشور می خواهد که منطقه با حضور این گروه های تروریستی ناامن و بی ثبات بوده و بهانه ای برای حضور آمریکا در منطقه وجود داشته باشد.

عضو دفتر سیاسی حزب جماعت اسلامی کردستان گفت که داعش تا حدود زیادی از بین رفته بود،اما اکنون بار دیگر اینم گروه فعالیت های خود را در عراق و به ویژه در مناطق مورد مناقشه و منطقه بعاج استان نینوا از سرگرفته و به مرزهای میان این کشور و سوریە بازگشته و این امر  نیز در راستای سیاست و منافع آمریکا صورت می گیرد.

همچنین خاطر نشان ساخت که گزارش های دستگاه های امنیتی عراق، حاکی از وجود ارتباط مشکوک میان داعش و آمریکا است و بازگشت عناصر داعش به مرزهای عراق و سوریه و استان های الانبار و نینوا بسیار خطرناک و تهدیدی جدی برای عراق است و اگر داعش بتواند بار دیگر موصل را به اشغال خود درآورد، تبدیل به تهدیدی جدی و بالقوه برای اقلیم کردستان نیز می شود.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان