سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  21:18   

قبایل عرب شمال سوریه در برابر ترکیه متحد شدند

سرویس سوریه - قبال عرب شمال و غرب سوریه امروز طی برگزاری نشستی با انتشار بیانیه ای مشترک ضمن اعلام اتحاد در برابر فعالیت های ترکیه در شمال سوریه عنوان کرده است: در برابر اقدامات ترکیه از سرزمین هایمان دفاع خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، قبال عرب شمال و غرب سوریه امروز طی برگزاری نشستی با انتشار بیانیه ای مشترک ضمن اعلام اتحاد در برابر فعالیت های ترکیه در شمال سوریه عنوان کرده است: در برابر اقدامات ترکیه از سرزمین هایمان دفاع خواهیم کرد.

این نشست که با حضور 150 تن از قبال عرب، نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و شورای مدیریت خودمختار روژاو در شهر حسکه گرد هم آمده بودند در خصوص تحولات منطقه به خصوص حملات توپخانه ای اخیر ارتش ترکیه به مواضع ارتش دموکراتیک سوریه در شرق فرات پرداختند.

محمد بِنیان، رئیس شورای ملی عرب سوریه در اظهاراتی عنوان کرده است: یک رابطه مشترک با شورای خودمختاری روژاوا داریم. این روابط به نفع تمامی ما است. چه در برابر ترکیه باشد و چه در برابر داعش از خانه، منطقه و ناموسمان دفاع خواهیم کرد. زمانی که ترکیه آغاز شکست داعش را مشاهده کرد اقدام به تهدید و حمله کرده است. ترکیه به خوبی می داند که آخرین مرکز داعش تحت محاصره و تهدید است. ما از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنیم. ما به عنوان رهبران و نمایندگان عرب سوریه ترکیه را به عنوان تهدید به حساب می آوریم و برای دفاع از تمامیت ارضی سوریه آماده هستیم.  

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه