سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  23:57   

جشنواره منطقه ای پرواز با پاراگلایدور تجربه ورزشی موفق در کبیرکوه شهرستان دره شهر

سرویس ایلام - نخستین جشنواره ورزشی پرواز با پاراگلایدور با حضور ورزشکارانی از این رشته ورزشی از استانهای غرب کشور برای نخستین بار و به صورت موفقیت آمیز در منطقه کبیرکوه شهرستان دره شهر برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری کردپرس، این جشنواره با میزبانی شهرستانهای دره شهر و آبدانان و با حضور علاقه مندان این رشته ورزشی از استانهای ایلام،کردستان و کرمانشاه در محل منطقه کوهستانی کبیرکوه برگزار شد.

روزبه میر عضو تیم پاراگلایدر مهرگان شهرستان دره شهر در این رابطه به خبرگزاری کردپرس گفت: این برنامه با همکاری استاد گرامی جناب آقای یاسمی و دوستان پروازی شهرستانهای دره شهر و آبدانان در دو روز متوالی در در دامنه های زیبای کبیر کوه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره سی نفر از استان های  ایلام، کرمانشاه  و کردستان در کلاسهای مختلف پروازی پاراگلایدر و پاراموتور شرکت داشتند گفت: با توجه به جریانات هوایی حاکم و جهت وزش جنوبی باد هر دو روز پرواز به سمت آبدانان صورت گرفت و با تلاش و همکاری دوستان پروازی ، این برنامه به خوبی و بدون کم و کاست اجرا گردید

روزبه میر منطقه کبیرکوه را بسیار مناسب برای برگزاری چنین جشنواره هایی ارزیابی کرد و گفت: استعداد طبیعی این منطقه و داشتن معیارهای مناسب ارتفاع دیواره و دشت و جریان متنوع وزش باد در فصول مختلف همراه با دسترسی آسان به محل تیک آف باعث شده تا کبیرکوه مورد توجه دوستداران پاراگلایدر  قرار گیرد و در آینده برنامه های مشابه در سطح وسیعتری انجام پذیرد.

 وی ادامه داد: در حال حاضر شهرستان دره شهر بعد از ایلام دومین شهرستان استان از لحاظ فعالیت مستمر و تعداد افراد فعال در این ورزش است و  انتظار  میرود این ورزش کلاسیک مورد حمایت نهادهای ورزشی فرهنگی قرار گیرد تا بعنوان جاذبه  ورزشی گردشگری مورد توجه علاقه مندان واقع شود.