سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  00:29   

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق:

برای کاهش تنش‌های منطقه و جلوگیری از پیامدهای آن بر عراق تلاش می‌کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر این که همگرایی اقتصادی در منطقه باعث ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان می شود، از تلاش برای کاهش تنش های منطقه و جلوگیری از پیامدهای آن بر کشورش خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، دفتر برهم صالح، رئیس جمهوری عراق شامگاه یک شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در دیدار با گروهی از خبرنگاران و فعالان در جریان سفر رسمی خود به کویت، تاکید کرده که همگرایی اقتصادی در منطقه باعث ایجاد فرصت های شغلی بیشتری برای جوانان می شود و به سود منافع کشورها و ملت های منطقه خواهد بود.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در گفت و گو با خبرنگاران و فعالان اظهار داشت: ما بر ایجاد روابط مثبت و سازنده با تمامی کشورهای همسایه و برادران عرب خود تمرکز کرده و برای کاهش تنش های به وجود آمده در منطقه و جلوگیری از پیامدهای آن بر عراق نیز تلاش می کنیم.

رئیس جمهوری عراق ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که کشورش و کویت به دلیل داشتن منافع و اصول مشترک، تاثیرات گذشته را پشت سر بگذارند و به دنبال آینده باشند، خاطر نشان ساخت که تقویت زمینه های تفاهم میان دو کشور در رابطه با پروژه ها و سرمایه گذاری های مشترک دوجانبه در چارچوب منافع همکاری انجام می شود و بر اساس رقابت مبتنی بر سود یا زیان نیست.

صالح با بیان این که به دنبال احداث خط راه آهن میان عراق و کویت در راستای گسترش منافع و مسائل مشترک هستند، تاکید کرد که دو کشور دارای همکاری مشترک و مثبت در رابطه با تمامی مسائل باقی مانده میان خود هستند و هدف از این کار نیز مذاکره نیست بلکه اثبات حسن نیت و پشت سر گذاشتن گذشته دردناک برای هر دو طرف می باشد.

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر این که می خواهند این کشور نقش بزرگی در همگرایی منافع امنیتی، اقتصادی و سیاسی منطقه در راستای خدمت رسانی به منافع ملت خود ایفا کند، تصریح کرد: منفعت ما بر اساس حاکمیت عراق و منافع ملت آن، در برقراری روابط باثبات و متعادل با کشورهای همسایه نهفته است و این مسئله به نفع کشورهای منطقه نیز هست.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#منافع منطقه
#کویت