سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  02:16   

طه الدفاعی، نماینده هم‌پیمانی اصلاح و عمران در پارلمان خبر داد:

احتمال تعویق زمان برگزاری انتخابات شوراهای استانی عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان هم پیمانی اصلاح و عمران در پارلمان عراق پیش بینی کرد که انتخابات شوراهای استانی این کشور به جای اواخر سال جاری میلادی، اواسط سال آینده برگزار شود.

به گزارش کردپرس، طه الدفاعی، از نمایندگان هم پیمانی اصلاح و عمران در پارلمان عراق شامگاه یک شنبه در گفت و گو با السومریه نیوز ضمن یادآوری این که اواخر سال جاری میلادی به عنوان زمان برگزاری انتخابات شوراهای استانی این کشور تعیین شده، اعلام کرد که به باور وی مدت باقی مانده برای کمیسیون عالی مستقل انتخابات جهت تکمیل آماده سازی های فنی و لجستیک لازم برای برگزاری انتخابات در زمان از پیش تعیین شده کافی نیست.

به گفته الدفاعی، پارلمان عراق تلاش خواهد کرد تا با اصلاح قانون انتخابات شوراهای استانی، بر سر یک تاریخ جدید برای برگزاری انتخابات به توافق برسد که امکان دارد اواسط سال آینده میلادی و یا هر زمان دیگری باشد که کمیسیون انتخابات تشخیص بدهد.

این در حالی است که نمایندگان پارلمان عراق در جلسه شنبه گذشته پارلمان به پایان تعلیق فعالیت کمیسیون مستقل انتخابات و صدور لایحه اصلاح قانون انتخابات شوراهای استانی این کشور رای مثبت دادند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#تعویق انتخابات
#شوراهای استانی
#طه الدفاعی