سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  02:47   

دیدار سفیر ایران با وزیر ارتباطات عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر ارتباطات عراق در دیدار با سفیر ایران، اهمیت تبادل تجربیات در این زمینه و همچنین لزوم توسعه اقدامات فنی در تمامی معاملات داخلی و خارجی کشورش را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، وزارت ارتباطات عراق شامگاه یک شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نعیم الربیعی، وزیر جدید ارتباطات، در دفتر خود در مقر این وزارتخانه پذیرای ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد و هیئت همراه وی بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، هدف از دیدار سفیر ایران در بغداد با الربیعی، تبریک به وی به مناسبت تصدی منصب وزارت ارتباطات در دولت جدید عراق و همچنین تقویت همکاری دوجانبه در بخش های اطلاعات و ارتباطات و دیگر زمینه های مختلف در راستای خدمت رسانی به دو کشور همسایه می باشد.

مسجدی ضمن تاکید بر این که عراق و ایران دو کشور همسایه هستند که روابط تاریخی، برادری و کار مشترک و مداوم برای مدت زمان طولانی آنها را با یکدیگر مرتبط می سازد، نسبت به پیشرفت در این زمینه به نفع ملت های دو کشور ابراز امیدوری کرد و دعوتنامه رسمی محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران از همتای عراقی خود برای سفر به تهران جهت اطلاع از آخرین فناوری های اطلاعاتی را نیز تحویل وی داد.

الربیعی نیز به نوبه خود بر اهمیت تبادل تجربیات در زمینه ارتباطات و پیشرفت سامانه ارتباطات و اطلاعات در راستای منافع عراق و ایران به عنوان دو کشور همسایه و لزوم توسعه اقدامات فنی در تمامی معاملات داخلی و خارجی کشورش تاکید کرد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#وزیر ارتباطات
#سفیر ایران
#همکاری تهران و بغداد