سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  06:41   

نماینده ایلام ؛

اقدامات بن سلمان هزینه بسیاری برای آمریکا داشته است/ سیاست‌های آمریکا در قبال خاورمیانه در تل‌آویو اتخاذ می‌شود

سرویس ایران-رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:حکام عرب و دیکتاتورها وقتی در موضع ضعف قرار می گیرند؛برای حفظ تاج و تختشان حاضر به ارائه امتیازات به بیگانگان هستند.

جلال میرزایی ضمن اشاره به رفتار بن سلمان نسبت به جامعه جهانی گفت: با توجه به ماجرای قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول؛بن سلمان  به عنوان ولیعهد عربستان که عمده قدرت هم در این کشور در اختیار وی بوده و تصمیم‌گیرنده برای سعودی ها است، در موضع ضعف قرار گرفته است.
حکام عرب برای حفظ تاج و تختشان حاضر به ارائه امتیازات به بیگانگان هستند
وی افزود:حکام عرب و دیکتاتورها وقتی در موضع ضعف قرار می گیرند؛برای حفظ تاج و تخت خودشان حاضر به ارائه امتیازات به بیگانگان هستند؛بیگانگانی که بتوانند ماندن آنها را در قدرت تضمین کنند.
عضوکمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:واقعیت این است که اسرائیلی ها نفوذ قابل توجهی در آمریکا دارند و بعضی از سیاست‌های آمریکا در قبال خاورمیانه در تل‌آویو اتخاذ می‌شود.
نماینده مردم ایلام،ایوان وچرداول در مجلس ادامه داد:بن سلمان و سایر حکام عرب با توجه به جنبش های اجتماعی که علیه آنها شکل گرفته،موقعیت متزلزل آنها و مخالفت هایی که با آنها می شود؛سعی می کنند که یک تکیه‌گاه خارجی برای خودشان داشته باشند.
تلاش آمریکا برای حضور غرب گرایان در خاورمیانه جدید
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شائبه تصمیم واشنگتن و لندن برای جایگزینی فردی به جای بن سلمان ،مطرح کرد: آمریکا تا چند سال پیش از طریق سازوکار دموکراتیک و انتخابات به دنبال این بودند که غرب گرایان در کشورها روی کار بیایند؛مثل اوکراین،گرجستان،ارمنستان و سایر کشورها ؛درموضوع عربستان وخاورمیانه جدید که "رایس"چند سال پیش آن را مطرح کرد؛هم آنها به دنبال این بودند که از طریق سازوکارهای دموکراتیک کمک کنند که طیف غرب گرا در این کشورها روی کار بیایند و به سمت نوسازی سیاسی بروند.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد:تفاوتی که در نگرش و رویکرد آمریکایی‌ها ایجاد شده ؛این است که بعد از روی کارآمدن ترامپ،رئیس جمهور آمریکا به دنبال این است که دیکتاتورهای غرب گرا درمنطقه روی کار بیایند و روابط حسنه با آنها برقرار کنند؛بنابراین بن سلمان هم غربگرا بوده، احمدبن عزیز را هم که مطرح می‌کنند و در انگلیس ساکن است؛گرایش به غرب دارد.
اقدامات بن سلمان برای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هزینه زیادی داشته است
جلالی با بیان اینکه تاریخ مصرف بن سلمان رو به تمام شدن است،ادامه داد:به نظر می رسد که اقدامات بن سلمان برای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از منظر افکارعمومی هزینه زیادی داشته است و این ها به دنبال این هستند که یک دیکتاتور غرب‌گرایی که عاقلانه عمل کند در عربستان روی کار بیاید.
به گزارش کُردپرس به نقل از خانه ملت ، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها برای پیشگیری از تهدیدات آتی به دنبال این هستند که امروز را مدیریت کنند،تصریح کرد:اینها متوجه هستند که اقدامات بن سلمان دراین مدت در موضوع شروع جنگ یمن و ادامه جنگ یمن همچنین موضوع مخالفان سعودی که به غرب پناهنده شدند،هزینه زیادی داشته و باعث ایجاد شکاف در جامعه عربستان می شود؛چه بسا در بلندمدت آن ها کنترل عربستان را از دست بدهند و باعث بشود که در آینده اعتراضات اجتماعی شکل بگیرد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید