سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  08:31   

HPG:

انفجار انبار مهمات ارتش ترکیه در حکاری عملیات نیروهای PKK بود

سرویس ترکیه - یگان های مدافع خلق HPG با قبول مسئولیت انفجار پایگاه نظامی ارتش ترکیه در استان حکاری عنوان کرده است: در این عملیات 17 نیروی نظامی ارتش ترکیه کشته و 37 تن دیگر نیز زخمی شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، روز شنبه خبر انفجار در انبار مهمات یکی از هنگ های مرزی ارتش ترکیه ر منطقه سونگون تپه استان کردنشین حکاری در حالی منتشر شد که وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای دلیل این انفجار را نقض فنی به وجود آمده مهمات معیوب اعلام کرده بود. در ساعات اولیه از این انفجار در حالی که اعلام شده بود 25 سرباز ترکیه زخمی و 7 سرباز دیگر نیز مفقود شده است چند ساعت بعد اردوغان خبر کشته شدن 4 نظامی ارتش ترکیه در اثر این انفجار را در سخنرانی خود از آنکارا اعلام کرد.

با گذشت 2 روز از این حادثه امروز یگان های مدافع خلق HPG با قبول مسئولیت این انفجار عنوان کرده است: انفجاری که در پایگاه نظامی ارتش ترکیه در حومه شمذینان در استان حکاری صورت گرفته است یک عملیات نیروهای PKK به مواضع ارتش ترکیه بوده است که با تکنیک نوین مبارزه PKK علیه ارتش ترکیه صورت گرفته است.

همچنین در این بیانیه یگان های مدافع خلق HPG شاخه نظامی PKK مدعی شده است: برخلاف آنچیزی که در رسانه های ترکیه مبنی بر کشته شدن 4 نیروی نظامی و زخمی شدن 25 نیروی دیگر اشاره شده است در این عملیات 17 نیروی نظامی ارتش ترکیه کشته و 37 تن دیگر نیز زخمی شده است.

لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعات به دست آمده از وزارت دفاع ترکیه شدت این انفجار و آتش سوزی به وجود آمده ناشی از این انفجار به قدری بود که مهار آتش و تحت کنترل گرفتن انفجارها در این پایگاه نظامی بیش از 18 ساعت زمان برده است و انفجاری که ساعت 02:00 بامداد به وجود آمده بود عصر آن روز مهار شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک