سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  08:54   

حضور 500 ناشر در چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - همزمان باهفته کتاب، چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمانشاه، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، چهاردهمین نمایشگاه استانی کتاب و نمایشگاه رسانه های دیجیتال کرمانشاه با فعالیت٦٠٠ غرفه آغاز به کار کرد.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: طرح های فصلی عیدانه، بهارانه، تابستانه، پاییزانه و زمستانه کتاب، در راستای حمایت از کتاب فروشی ها اجرا می شود.

علی غیاثی افزود: اجرای این طرح ها فرصت خوبی برای یارانه های اختصاصی کتابفروشی ها است و از طرفی امکان خرید کتاب برای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی را فراهم می آورد.

وی بیان کرد: در نمایشگاه کتاب در صورت ثبت نام کتابفروشی ها در سامانه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، مراجعه کنندگان می توانند کتاب هایی را که در نمایشگاه نمی توانند تهیه کنند با مراجعه به کتابفروشی ها خریداری کنند.

غیاثی گفت: برنامه های هنری، رونمایی از کتاب، نقد و بررسی کتاب، برنامه های مختلف ادبی، شعر، داستان، قصه و برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب و کتاب خوانی، در این نمایشگاه اجرا می شود.

وی با اشاره به برنامه های دولت برای حمایت از ناشران و نویسندگان اظهار کرد: خرید کتاب های استانی، اهدای کتاب به مساجد، ایستگاه های مطالعه، کتابخانه ها، دانشگاه ها و مراکز عمومی و فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از ناشران و نویسندگان استانی صورت می گیرد.

علی غیاثی به اعطای تسهیلات بانکی کم بهره برای تجهیز و راه اندازی کتاب فروشی های جدید اشاره کرد و افزود: حمایت از کتب ارزشمند که جنبه مرجع دارد و دارای شاخص های تعریف شده است نیز در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که امکان حمایت برای چاپ این کتاب ها را فراهم آورده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در این آیین با بیان اینکه ٥٠٠ ناشر از سراسر کشور در چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه حضور دارند و به ارائه تألیفات خود می پردازند، گفت: برپایی ٥ غرفه ویژه با موضوعات خاص نذر کتاب، غرفه خانه مطبوعات کرمانشاه، غرفه کاهش آسیب های اجتماعی، غرفه پاسخ به سئوالات اجتماعی، فرهنگی و دینی و غرفه یار مهربان از غرفه های ویژه چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه هستند.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید