سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  09:48   

کمال قلیچدار اوغلو:

CHP و HDP هیچ مذاکره رسمی با یکدیگر نداشته اند

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی حزب حاکم ترکیه مبنی بر همکاری حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با حزب دموکراتیک خلق ها عنوان کرده است: این دو حزب هیچ تماس رسمی با یکدیگر نداشته اند و تنها نمایندگان مجلس دو حزب با یکدیگر گفتگو می کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی حزب حاکم ترکیه مبنی بر همکاری حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با حزب دموکراتیک خلق ها و PKK عنوان کرده است: تنها رهبر سیاسی ترکیه که از سوی PKK مورد حمله و سوء قصد قرار گرفته است من هستم. PKK تلاش کرد تا من را به قتل برساند. به این وسیله یک بار دیگر به روح شهید فاتح چایباش که در این سوء قصد به جان من کشته شد نیز رحمت می فرستیم. هنگام راهپیمایی عدالت نیز مورد هدف گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) قرار گرفتم پرونده آن سوء قصد هنوز باز است و ادامه دارد. ما با هیچ گروه تروریستی شانه به شانه هم نبودیم دست در دست هم نیستیم. اگر من با این ها همکاری می کنم چرا به من حمله کرده اند. PKK قصد جان من را می کند، یک سربازامان در آن سوء قصد کشته می شود آن وقت من با PKK همکاری می کنم.

وی در ادامه اظهارات خود با رد هر گونه مذاکره مستقیم حزب جهوری خواه خلق ترکیه با حزب دموکراتیک خلق ها نیز عنوان کرده است: دیدار و مذاکره رسمی میان دو حزب صورت نگرفته است، نمایندگان هر دو حزب در مجلس با یکدیگر دیدار و گفتگو می کنند ولی این دیدارها حول محور سیاست نیستند.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها