سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  11:38   

سخنگوی اتحادیه‌ میهنی کردستان:

اتحادیه‌ میهنی بر اساس قدرت حزبی در دولت مشارکت خواهد کرد، نه‌ شمار کرسیهای پارلمانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سخنگوی رسمی اتحادیه‌ میهنی کردستان بر ضرورت مشارکت هر دو حزب حاکم در دولت جدید اقلیم کردستان تاکید کرد.
 

به‌ گزارش کردپرس، سعدی احمد پیره‌ سخنگوی رسمی اتحادیه‌ میهنی کردستان، گفت: مشارکت هر دو حزب اتحادیه‌ میهنی و دمکرات کردستان در دولت جدید موجب ثبات وآرامی در منطقه‌ خواهد شد و مردم نیز به‌ این مهم رای داده‌ اند.

پیره‌ در مصاحبه‌ ای تلویزیونی در ارتباط با تلاش ها در راستای تشکیل دولت جدید در اقلیم کردستان، گفت: روابط اتحادیه‌ میهنی و حزب دمکرات کردستان فراز و نشیب های بسیاری به‌ خود دیده‌ است، اما هیچ گاه‌ این دو حزب از هم جدا نبوده ‌اند و جنگ با داعش و قبول مسئولیت مشترک را در کارنامه‌ همکاری مشترک دارند.

وی افزود: هر چند شمار کرسی های احزاب در پارلمان کردستان در تشکیل دولت جدید تاثیرگذار است، اما قدرت و قدرت اقتصادی که‌ اتحادیه‌ میهنی از آن برخوردار است بر تشکیل دولت تاثیرگذار است.

سخنگوی اتحادیه‌ میهنی تشکیل دولت ائتلافی با حضور همه‌ احزاب مانند دولت سابق را رد کرد و با اشاره‌ به‌ این که‌ حزب متبوعش برای مشارکت هیچ حزبی در دولت پیش شرط تعیین نکرده‌ است، اعلام کرد که گفتگوهای این حزب بر برنامه‌ دولت آینده متمرکز شده‌ است.

پیره‌ گفتگوی غیر رسمی و پشت درهای بسته‌ اتحادیه‌ میهنی و حزب دمکرات کردستان در خصوص تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان را تکذیب کرد.

وی با اشاره‌ به‌ این که‌ دو حزب اتحادیه‌ میهنی و دمکرات در دولت حضور دارند، از پایان سردی در روبط فی مابین سخن گفت و مشارکت دو حزب در دولت جدید را عامل ثبات و آرامی منطقه ‌دانست.

این اظهارات در حالی است که‌ حزب دمکرات کردستان تصریح کرده‌ است در تشکیل دولت جدید در اقلیم کردستان این حزب به‌ عنوان مامور تشکیل دولت بر اساس شمار کرسی های اتحادیه‌ میهنی در پارلمان کردستان که‌ 22 کرسی و کمتر از نصف کرسی های حزب دمکرات می باشد، با آن تعامل خواهد داشت و تقسیم قدرت به‌ طور مساوی میان دو حزب در دولت، دیگر تکرار نخواهد شد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#اتحادیه میهنی
#دمکرات
#جنگ داخلی
#اقلیم کردستان