سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  12:16   

معاون رئیس جمهور روسیه اعلام کرد:

ولادمیر پوتین 19 نوامبر به استانبول سفر می کند

سرویس ترکیه - یوری اوشاکوف، معاون ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی اعلام کرده است: رئیس جمهور روسیه به منظور حضور در مراسم اتمام پروژه خط لوله گاز طبیعی ترک آکیم در بخش دریایی تاریخ 19 نوامبر 2018 به استانبول سفر خواهد کرد.

به گزارش کردپرس، یوری اوشاکوف، معاون ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در گفتگو با روزنامه Izvestiya روسیه در اظهاراتی با اعلام سفر ولادمیر پوتین به ترکیه عنوان کرده است: رئیس جمهور روسیه به منظور حضور در مراسم اتمام پروژه خط لوله گاز طبیعی ترک آکیم در بخش دریایی تاریخ 19 نوامبر 2018 به استانبول سفر خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، ولادمیر پوتین در اثنای این مراسم به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز دیداری خواهد داشت.

پروژه خط لوله گاز طبیعی ترک آکیم یک پروژه  دوگانه هست که هر کدام از این خط لوله ها سالانه 15.7 میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه انتقال خواهد داد. با اولین خط لوله این پروژه به ترکیه و دومین خط لوله این پروژه به جنوب و جنوب شرق اروپا وصل خواهد شد. آغاز بهره برداری از این پروژه سال 2020 در نظر گرفته شده است.

پروژه خط لوله گاز طبیعی ترک آکیم از دو منظر برای ترکیه بسیار مهم و حیاتی می باشد. اول این که یکی از بزرگترین نیازهای این کشور به مقوله انرژی را تا حد بسیار بالایی برطرف خواهد کرد و دوم این که در راستای هدف ترکیه به منظور تبدیل شدن به بزرگترین ترانزیت انرژی جهان نقش بسیار مهمی بازی خواهد کرد و به نوعی قدرت چانه زنی ترکیه در اروپا را افزایش خواهد داد.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه