سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  12:27   

پیش شرط حزب دمکرات برای مشارکت دادن دیگر احزاب در دولت جدید

سرویس عراق و اقلیم کردستان – حزب دمکرات کردستان برای مشارکت دادن دیگر احزاب در دولت جدید اقلیم کردستان پیش شرط تعیین کرده‌ است.
 

به‌ گزارش کردپرس، عارف طیفور عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) اعلام کرد که‌ حزب متبوعش برای مشارکت دادن دیگر احزاب در دولت جدید، شروطی را تعیین کرده‌ است.

رئیس شورای رهبر پارتی در سلیمانیه‌ در گفتگو با بخش کردی صدای آمریکا، گفت: حزب دمکرات کردستان که‌ بر اساس شمار کرسی های پارلمانی، مامور تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان است، پیش شرط عدم خروج از دولت تحت هر شرایطی را برای احزابی که‌ خواهان حضور در دولت هستند، تعیین کرده‌ است.

طیفور تصریح کرد: پارتی گزینه‌ عدم حضور دیگر احزاب در دولت جدید را می پسندد، اما یکی از شروط این حزب برای مشارکت دادن دیگر احزاب در دولت جدید این است که‌ اگر در دولت حضور یافتند اجازه‌ ندارند پارلمان را به منبری برای اعلام مخالفت و انتقاد از دولت تبدیل کنند و برای سقوط دولت تلاش نمایند، اگر هم انتقادی از دولت داشتند از طریق نمایندگانشان در دولت آن را اعلام کنند.

این عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات تصریح کرد تا زمانی که‌ احزاب، حاضر به‌ دادن تعهد مذکور به‌ حزب دمکرات نباشند، به‌ آن ها اجازه‌ حضور در دولت داده‌ نخواهد شد و حزب دمکرات نیز نیازی به‌ این حضور ندارد.

حزب دمکرات کردستان در پنجمین انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان با کسب 45 کرسی  در صدر ایستاد و دولت جدید نیز از سوی این حزب تشکیل خواهد شد.

مقامات این حزب اعلام کرده‌ اند بر اساس شمار کرسی های احزاب با آن ها در تشکیل دولت جدید تعامل خواهد کرد.

دولت پیشین اقلیم کردستان ائتلافی از پنج حزب اصلی اقلیم کردستان بود، که‌ در آخرین سال کاری دولت و هنگامی که‌ با بحران های سیاسی و اقتصادی روبرو بود، سه‌ حزب جنبش تغییر، جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی از دولت خارج شدند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#دمکرات
#دولت
#اقلیم کردستان
#اتحادیه میهنی
#عارف طیفور