سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  12:35   

مدیرکل سازمان گمرک اقلیم کردستان خبر داد؛

توافق بر سر برداشتن پست‌های گمرکی میان اقلیم کردستان و عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مدیرکل سازمان گمرک اقلیم کردستان اعلام کرد که مقامات اقلیم و دولت مرکزی عراق بر سر برداشتن پست های گمرکی میان اقلیم کردستان و استان های عراق، بدون تعیین هیچ پیش شرطی به توافق رسیده اند.
 

به گزارش کردپرس، سامال عبدالرحمن طی گفتگو با سایت خبری خندان، اعلام کرد که دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان پس از آخرین نشست انجام شده میان خود، توافق کرده اند که تمامی پست های گمرکی ایجاد شده میان اقلیم کردستان و استان های عراق بدون تعیین هیچ گونه پیش شرطی از برداشته شوند.

مدیرکل سازمان گمرک اقلیم کردستان افزود که پست های گمرکی ایجاد شده میان اقلیم کردستان و دیگر استان های عراق، ناقض قانون اساسی عراق بوده و تأثیری منفی بر فعالیت های اقتصادی و تبادلات تجاری میان استان های عراق و اقلیم دارد.

وی گفت که پیشتر نیز مجلس عراق تصمیم گرفته بود، با آغاز به کار دولت جدید این کشور، پست های گمرکی ایجاد شده میان اقلیم کردستان و دیگر نقاط عراق از میان برداشته شود.

سامال عبدالرحمان همچنین اعلام کرد که اقلیم کردستان در این خصوص طرح  و پیشنهاد‌های خود را برای برداشتن این پست های گمرکی به دولت عراق اعلام کرده و در انتظار اتخاذ تصمیم های لازم برای اجرایی شدن برداشتن پست های گمرکی است.

در حال حاضر با فرمان دولت مرکزی عراق سه پست گمرکی میان شهرهای عراق و اقلیم کردستان ایجاد شده که در راه های ارتباطی دهوک- موصل و اربیل- کرکوک و سلیمانیه- کرکوک قرار دارند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید