سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  13:19   

شناسایی 350 کودک تارک و بازمانده از تحصیل در کردستان

سرویس کردستان- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری 350 کودک تارک و بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی شناسایی شدند که مقدمات ادامه تحصیل آنها انجام شده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از ایرنا صدیقه عبداللهی  با بیان اینکه در حال حاضر پوشش واقعی کودکان لازم التعلیم در این استان 99.7 درصد است، گفت: بیشترین آمار دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل را دختران تشکیل می دهند، با تلاش های انجام شده، 234 نفر از این افراد اینک در کلاس های درس حضور دارند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان افزود: از 116 کودک باقی مانده که هنوز موفق به جذب آنان در مدارس نشده ایم تعدادی آموزش پذیر نبوده بلکه تربیت پذیر هستند و باید تحت نظر بهزیستی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تعداد دیگری از این دانش آموزان دارای بیماری صعب العلاج بوده و یا از توان ذهنی بسیار پایینی برخوردارند که توان رفتن به مدرسه ندارند، یادآور شد: تعداد دیگری از این دانش آموزان به سایر شهرها و استان های کشور مهاجرت کرده اند.

عبداللهی افزود: تعداد دیگری از دانش آموزان در استان هستند که بی سرپرست و یا بدسرپرست بوده و بدلایل مختلف یا رغبتی برای ورود به مدرسه ندارند و یا اینکه در نیمه راه از صحنه تعلیم و تربیت جدا می شوند.

وی فقر فرهنگی و اقتصادی را یکی از مهمترین علل ترک تحصیل دانش آموزان دانست و گفت: کودکان و نوجوانان زیادی هستند که بدلیل فقر و تنگدستی والدین خود و یا سنت های قدیمی حاکم بر خانواده ها از چرخه تعلیم و تربیت باز می مانند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: در میان کودکان بازمانده و تارک از تحصیل استان تعدادی از دختران پایه ششم وجود دارند که سنت های قدیمی آنان را مجبور به ازدواج زودهنگام و ترک تحصیل می کند.

وی با بیان اینکه در راستای جذب دانش آموزان بازمانده و تارک از تحصیل اقدامات لازم انجام خواهد شد، یادآور شد: در راستای جبران عقب ماندگی این دانش آموزان از کلاس های درس، کلاس های جبرانی تقویتی خارج از ساعت رسمی مدرسه برای شان گذاشته می شود.

عبداللهی از تمام ارگان ها از جمله فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها خواست از پتانسیل ها و ظرفیت ها برای جذب دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل استفاده کرده و با برگزاری کلاس های مشاوره برای خانواده ها آنان را به ادامه تحصیل فرزندانشان ترغیب کنند.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید