سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  13:59   

اولین جشنواره و نمایشگاه اقوام ایرانی و توانمندی های گردشگری کردستان برگزار می شود

سرویس کردستان- اولین جشنواره و نمایشگاه اقوام ایرانی و توانمندی های گردشگری استان کردستان به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود.

به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  میراث کردستان سید محسن علوی با اشاره به برنامه های این اداره کل در خصوص معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان گفت: بخش خصوصی همراه و بازوی توانمند دولت در رونق کسب و کار و اشتغال است.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته معرفی استان کردستان در حوزه گردشگری و جذب سرمایه گذاران و نیز تسهیل فعالیت آنان، یکی از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی قرار گرفته است.

علوی گفت: در این راستا اولین جشنواره و نمایشگاه  اقوام ایرانی وتوانمندی های گردشگری استان کردستان به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همراهی بخش خصوصی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کردستان از 27 آبان الی 4 آذر ماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان بیان کرد: این نمایشگاه شامل بخشهای ملزومات سفر، اجرای نمایش و موسیقی اقوام، هتلداری و صنایع وابسته، بوم گردی، گردشگری زیارتی، آژانس های مسافرتی، طبیعت گردی، سیاه چادرهای عشایری و سوغات استانها است و همچنین بخشی نیز به اجرای رقص آیینی اقوام مختلف ایرانی و برنامه های متنوع فرهنگی وهنری اختصاص خواهد یافت.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید