سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  14:13   

فرایند ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد چگونه است؟

سرویس کردستان- کمیته امداد، تسهیلات اشتغال را بعد از طی یک فرایند و اطمینان از اجرای طرح شغلی به مددجویان پرداخت می‌کند.

به گزارش کرد پرس به نقل از سایت خبری کمیته امداد  فرشید جهان‌بین، بابیان اینکه هدف از برنامه اشتغال این نهاد توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است، گفت: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه جهت ایجاد طرح‌های کوچک و زودبازده یکی از فرصت‌های ایجادشده این نهاد برای اشتغال مددجویان است.

وی ضمن بیان اینکه طرح‌های اشتغال مددجویان طی یک فرایند صورت می‌گیرد، افزود: نخستین مرحله فرایند اشتغال استعداد سنجی و مشاوره شغلی است که این کار باهدف شناسایی افرادی که استعداد، زمینه و توانایی راه‌اندازی و ایجاد طرح‌های اشتغال رادارند صورت می‌گیرد که در این مرحله افراد جهت اجرای طرح‌های خودکفایی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاریابی راهنمایی و هدایت می‌شوند.

جهان‌بین با اشاره به اینکه یکی از دلایل فقر افراد نداشتن مهارت و تخصص شغلی است، گفت: در صورت نیاز افراد، کمیته امداد در این زمینه اقدام به اجرای دوره‌های آموزش فنی و مهارتی بلندمدت و همچنین دوره های کوتاه‌مدت با عنوان کارآفرینی و ترویجی می‌کند.

وی بابیان اینکه بعدازاینکه شرایط و توانایی فرد جهت ایجاد طرح محرز شد و بستگی به نوع و سرمایه لازم برای طرح اشتغال تسهیلات پرداخت می‌شود، ادامه داد: برای هر مددجو تا سقف ۵۰ میلیون تومان و با میانگین ۲۰ میلیون تومان و همچنین در قالب توسعه مشاغل و طرح‌های روستایی برای ساکنان روستا تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان افزود: مهم‌ترین بخش حوزه اشتغال این نهاد نظارت هوشمند برای طرح‌های اشتغال ایجادشده باهدف راستی آزمایی و همچنین ارائه توصیه‌ها و راهنمایی‌های لازم جهت پایداری مشاغل ایجادشده است.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید