سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  15:06   

با دستور بانک مرکزی عراق؛

بانک‌ها و موسسات مالی عراق ملزم به پایبندی به تحریم‌های علیه ایران شدند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - بانک مرکزی عراق، بانک ها و موسسات مالی این کشور را به پایبندی به فهرست تحریم های علیه ایران به عنوان پایه و اساس سازماندهی روابط بانکی و مالی میان دو کشور ملزم ساخت.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، بانک مرکزی عراق بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برای جلوگیری از خطرات احتمالی پیش روی بانک ها و موسسات مالی این کشور به دلیل تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران، تصمیم گرفته آنها را به پایبندی به فهرست تحریم ها ملزم سازد.

بانک مرکزی عراق در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که فهرست تحریم های علیه ایران، پایه و اساس سازماندهی روابط بانکی و مالی میان دو کشور خواهد بود.

در این بیانیه به تحریم های مربوط به خرید دلار و دسترسی دولت ایران به آن، تحریم های علیه ایران در رابطه با تجارت طلا و جواهرآلات، تحریم های مستقیم و غیر مستقیم مربوط به خرید، تحویل و انتقال نفت خام، آلومینیوم، ذغال سنگ و فولاد از ایران و به آن، تحریم های علیه شرکت های عامل بنادر، کشتیرانی و صنایع کشتی سازی، تحریم های در ارتباط با معاملات موسسات مالی خارجی با بانک مرکزی ایران و تحریم های علیه بخش انرژی اشاره شده است.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#تحریم های ایران
#بانکداری
#پایبندی به تحریم