سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  15:20   

دیواندره شناسی به روایت اسناد و تصویر در دانشگاه تهران

سرویس کردستان – اسناد و تصاویر قدیمی منطقه دیواندره به مدت یک هفته در دانشگاه تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش کردپرس، متولی برگزاری این نمایشگاه ضمن دعوت از تمامی کردهای مرکز نشین برای استقبال از این رویداد اظهار کرد: نمایشگاه عکس و اسناد قدیمی شهرستان دیواندره به مدت یک هفته از تاریخ 6 آذرماه الی 12 آذرماه در محل تالار ایرج افشار دانشگاه تهران (کتابخانه مرکزی) ورودی خیابان 16 آذر برپا خواهد شد.

سیف الله کرمی محقق و پژوهشگر مسایل تاریخی منطقه دیواندره ادامه داد: در این نمایشگاه جغرافیای عمومی و انسانی ، دورنمایی از معرفی ماموستایان آیینی، شعرا، ادیبان، بزرگان طوایف، دیگر نام آوران و مشاهیر و فرهنگ و سبک زندگی گذشته و صنایع دستی و هنر معماری منطقه دیواندره در قالب قاب عکس به دید عموم بازدیدکنندگان رسانده می شود.

وی اضافه کرد: سال هاست پل های ارتباطی با بزرگان این منطقه ایجاد کرده ایم و به صورت صوتی، تصویر و کپی از اسناد واقعیت ها و فرهنگ های منطقه را ضبط و ثبت کرده ایم. امروز وقت آن است بخشی از این اطلاعات را که خواهان زیادی هم دارد را در معرض دید عموم در قالب نمایشگاه بگذاریم.

کرمی ضمن تشکر از بزرگان طوایف منطقه دیواندره بیان کرد: تمام هزینه برپایی این نمایشگاه را بزرگان طوایف مختلف و علاقه مندان به آداب و رسوم دیواندره پرداخت کرده اند امیدواریم بتوانیم نمایشگاهی در خور شان را برپا کنیم و مورد استقبال عزیزان قرار بگیرد.


گفتنی از در مدت برپایی نمایشگاه سیف الله کرمی محقق و پژوهشگر مسائل تاریخی و هیوا محمدپور خبرنگار دیواندره در محل حضور خواهند داشت و هنرمندان و بزرگان فرهنگی کردستان هم در طول ایام از این نمایشگاه استقبال خواهند کرد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید