سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  16:02   

در ادامه نخستین سفر خارجی به عنوان رئیس‌جمهوری عراق،

برهم صالح وارد امارات شد و با ولیعهد ابوظبی دیدار کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس جمهوری جدید عراق در ادامه نخستین سفر خارجی خود از زمان تصدی این منصب، راهی امارات شد جایی که از سوی ولیعهد ابوظبی مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر برهم صالح، رئیس جمهوری عراق بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی و هیئت همراه در ادامه سفر به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، وارد شهر ابوظبی، پایتخت امارات شدند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعد ابوظبی در یک مراسم رسمی از صالح استقبال کرده و نیروهای مسلح امارات نیز برای خوشآمدگویی به وی 21 توپ را شلیک کردند.

دفتر رئیس جمهوری عراق همچنین تاکید کرده که وی قرار هست با شماری از مسئولان بلندپایه امارات برای بررسی راه های گسترش روابط میان دو کشور و مهم ترین و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی دیدار کند.

در همین حال، صالح در بدو ورود به امارات چند خطی را در دفتر میهمانان نوشت که در آن برای این کشور آرزوی موفقیت، شکوفایی، امنیت و پیشرفت کرد و از کشورهای عرب نیز خواست که به عراق و بازسازی آن کمک کنند.

این در حالی است که بازدید از امارات بخشی از نخستین سفر خارجی رئیس جمهوری جدید عراق به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس می باشد که هدف از آن نیز ایجاد چشم اندازهای جدید برای روابط و همکاری سازنده با کشورهای منطقه عنوان شده شده است.

یادآور می شود که صالح صبح دیروز در یک سفر رسمی یک روزه وارد کویت شده بود و در پایان آن نیز در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر از شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر و دیگر مسئولان این کشور به دلیل استقبال گرم از وی قدردانی کرده بود.

صالح در این پیام توییتری تاکید کرده بود که عراق و کویت برای تقویت روابط دوجانبه و حرکت به سوی تحقق منافع اقتصادی مشترک، ثبات امنیتی مناسب و دور ساختن هر دو کشور و کل منطقه از درگیری های بیهوده و ویرانگر تمایل زیادی دارند.

رئیس جمهوری عراق علاوه بر دیدار با امیر کویت و بررسی مسائل متعلق به روابط دوجانبه و در راس آنها احداث راه آهن میان دو کشور و حل و فصل مشکلات باقی مانده با وی، با شیخ جابر المبارک الصباح، نخست وزیر و غانم المرزوق، رئیس پارلمان این کشور نیز دیدار و گفت و گو کرده بود.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید