انتشار:  پنج‌شنبه 25 اردیبهشت 1399  ::  19:58

سرویس ترکیه

واکنش احمد ترک به تحولات زینی ورتی:

برادرکُشی میان کردها نباید تکرار شود

سرویس ترکیه - احمد ترک، شهردار برکنار شده کلانشهر ماردین و از سیاستمداران معروف کرد ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در زینی ورتی میان پارتی و PKK عنوان کرد: برادرکُشی میان کردها نباید یک بار دیگر تکرار شود.

به گزارش کردپرس، احمد ترک، شهردار برکنار شده کلانشهر ماردین و از سیاستمداران معروف کرد ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در زینی ورتی میان پارتی و PKK عنوان کرد: «بارها بر این مسئله تأکید کرده ام، سیاستمداران کرد در زمین های بسیار متفاوتی به فعالیت سیاسی می پردازند. البته که هر عده ای در اطراف یک مسئله ایدئولوژیک جمع شده اند ولی زمانی که به یک مسئله میهنی به صورت ایدئولوژیک نگاه کنید نخواهید توانست پیرامون اتحاد و برابری، همکاری مشترکی انجام دهید. کردها باید پیرامون اصول اساسی متحد شوند. مناطق مختلف کردستان وضعیت متفاوتی دارند. وضعیت های جامعه شناختی و روانشناختی متفاوتی دارند. باید به این مسئله پرداخته شود که برای کردها چه کاری می شود انجام داد؟ چه سیاستی را باید پیگیری کرد».

احمد ترک در گفتگو با خبرگزاری Mezopotamya، خاطرنشان کرد: «پیش از این نیز بارها در خصوص برادرکُشی صحبت کرده بودیم. مسعود بارزانی در خصوص این که دیگر این اتفاق تکرار نخواهد شد بارها اظهاراتی بیان کرده است. البته که نباید این مسئله یک بار دیگر تکرار شود ولی موضوعاتی وجود دارد که از برادرکُشی فراتر می رود. ما باید قابلیت حرکت مشترک و حل و فصل مسائل میان خودمان را پیدا کنیم».

 

کد خبرنگار: 30102