انتشار:  پنج‌شنبه 1 خرداد 1399  ::  17:26

سرویس عراق

انهدام یک شبکه تروریستی در تلاش برای انجام عملیات در جنوب عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سازمان مبارزه با تروریسم عراق از انهدام یک شبکه تروریستی و خنثی سازی طرح آنها برای انجام عملیات در جنوب این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سازمان مبارزه با تروریسم این کشور بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای آن، علیه عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش که برای هدف قرار دادن امنیت شهروندان بی دفاع در ماه مبارک رمضان تلاش می کنند، یک عملیات ویژه و پیشگیرانه را آغاز کردند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، یگان های اطلاعاتی و عملیاتی سازمان مبارزه با تروریسم عراق یک شبکه تروریستی متشکل از پنج عنصر متهم به تروریسم و در حال برنامه ریزی برای انجام یک عملیات تروریستی در استان های واقع در جنوب این کشور را منهدم ساختند جایی که چندین راکت ویژه انجام عملیات مذکور طی روزهای آینده را مصادره کردند.

سازمان مبارزه با تروریسم عراق در بیانیه خود ضمن اعلام این که یگان های آن با انجام یک عملیات ویژه، یکی از تروریست های پنهان شده در روستای کنعوص در استان صلاح الدین را نیز دستگیر کردند، تاکید کرد که عملیات های اخیر در هماهنگی با فرمان های سپهبد عبدالوهاب الساعدی، رئیس جدید سازمان برای نابودی تروریسم و تعقیب عناصر باقی مانده داعش و حامیان آنها انجام شدند.