انتشار:  پنج‌شنبه 1 خرداد 1399  ::  20:13

سرویس عراق

در نخستین سفر خارجی اعضای دولت کاظمی، وزیر دارایی عراق راهی عربستان شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر دارایی عراق به عربستان رفته تا روابط میان دو کشور، اوضاع اقتصادی منطقه و تشویق سرمایه گذاری را بررسی کند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی مصطفی کاظمی، نخست وزیر جدید عراق عصر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که علی علاوی، وزیر دارایی این کشور به عنوان فرستاده کاظمی راهی عربستان سعودی شده است.

دفتر اطلاع رسانی کاظمی در بیانیه خود، هدف از سفر وزیر دارایی عراق به عربستان و دیدار با مسئولان سعودی را بررسی روابط میان دو کشور، اوضاع اقتصادی منطقه و تشویق سرمایه گذاری عنوان کرده است.

علاوی در حالی راهی عربستان شده که این نخستین سفر خارجی یکی از اعضای کابینه دولت جدید عراق از زمان موفقیت بیشتر وزرای پیشنهادی کاظمی در کسب رای اعتماد از مجلس نمایندگان این کشور در جلسه فوق العاده هفتم مه 2020 (18 اردیبهشت 1399) به شمار می آید.

یادآور می شود که مجلس عراق در جلسه مذکور با حضور بیش از چهار پنجم نمایندگان، برنامه دولت جدید این کشور را تصویب کرد و به نامزدهای تصدی 15 وزارتخانه از مجموع 22 وزارتخانه کابینه پیشنهادی رای اعتماد داد و به دنبال آن نیز نخست وزیر جدید و وزرای موفق به کسب رای اعتماد، در برابر هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس سوگند یاد کردند تا پس از گذشت بیش از پنج ماه از استعفای عادل عبدالمهدی از منصب نخست وزیری دولت فدرال، کاظمی به عنوان ششمین متصدی این منصب از زمان اشغال کشورش از سوی آمریکا در سال 2003 میلادی، آغاز به کار کند.