انتشار:  جمعه 2 خرداد 1399  ::  08:30

سرویس کردستان

هشدار پلیس کردستان:

شهروندان در خصوص پرداخت فطریه مراقب کلاهبرداران باشند

سرویس کردستان- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنان روزه دار در ماه مبارک رمضان و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به شهروندان در خصوص سوء استفاده  افرادی تحت پوشش مامور کمیته امداد و موسسه های خیریه هشدار داد.

سرهنگ  امیر هوشنگ  حیدریان در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس، گفت:در چنین ایامی افراد سودجو با مراجعه به شهروندان ، خواستار واریزی وجوه فطریه به شماره حساب اعلامی از سوی آنان می شوند که لازم است شهروندان محترم برای پیشگیری از سوء استفاده نکاتی را مدنظر قرار دهند.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه شهروندان وجوهات را از طریق سازمان ها و دستگاه های رسمی که در این خصوص در نظر گرفته شده اند پرداخت کنند، افزود: افراد سودجو از روش های مختلف در فضای مجازی و همچنین با مراجعه حضوری به درب منازل، وجوهات فطریه و نذورات را دریافت می کنند. در این رابطه توصیه می کنیم شهروندان حتما از مبادی رسمی نسبت به پرداخت این وجوهات اقدام کنند.

او با اشاره به اینکه یکی از شیوه های افراد کلاهبردار ساخت و طراحی درگاه جعلی و به دست آوردن اطلاعات بانکی کاربران فضای مجازی است، افزود: برای پرداخت وجوهات و استفاده از درگاه‌ها، بایستی از رمز پویا و بستری امن برای انتقال وجه استفاده کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به تاکیدات مکرر کارشناسان مبنی بر پرهیز از سفرهای غیر ضروری با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در برخی از نقاط کشور به شهروندان توصیه کرد در صورت ضرورت نکات امنیتی و ملاحظات حفاظتی در راستای پیشگیری از سرقت منازل خودرا مدنظر قرار داده  و هنگام سفر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.