انتشار:  جمعه 2 خرداد 1399  ::  13:54

سرویس آذربايجان غربي

با افزایش تعداد مبتلایان کرونا؛

نماز عید فطر در مهاباد برگزار نمی شود

سرویس آذربایجان غربی- ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان مهاباد اعلام کرد: با توجه به روند افزایشی تعداد موارد بیماری کرونا درسطح شهرستان و نگرانی گسترش این بیماری نماز عید سعید فطر در مساجد سطح شهرستان مهاباد برگزار نخواهد شد.

به گزارش کردپرس، در اطلاعیه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان مهاباد آماده است؛ با عنایت به روند افزایشی تعداد موارد  بیماری کرونای شناسایی شده در سطح شهرستان ، در طی روزهای اخیر و نگرانی گسترش بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامت شهروندان و بر اساس هماهنگی به عمل آمده با امام جمعه عزیز و روحانیون معزز و شورای روحانیت محترم شهرستان و به استناد تصمیم ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان مهاباد، نماز عید سعید فطر در مساجد سطح شهرستان مهاباد برگزار نخواهد شد.

در ادامه آمده؛ لذا از روحانیون معرز و شهروندان عزیز درخواست می گردد ضمن ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از برگزاری نماز عید سعید فطر و مراسمات در مساجدو اماکن متبرکه و ایجاد تجمعات و انجام دید و بازدید های مرسوم خانوادگی خودداری نمایند.

به گزارش کردپرس، دیروز دکتر جوادآقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی خوی، مهاباد و میاندوآب  را  منطقه خطر کرونا با ضریب بالا معرفی کرد.

مهاباد با  441مورد مبتلا به این بیماری با رشد بی سابقه مبتلایان در هفته اخیر روبه رو بوده و به سومین شهر از لحاظ تعداد مبتلایان کرونا در استان تبدیل شده است.

در این شهرستان تنها در عرض یک هفته ۱۵۰ نفر به کرونا مبتلا شدند.

گفتنی است؛ پیشتر ستاد ملی کرونا مقرر کرده بود که نماز عید فطر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مساجد سراسر کشور برگزار خواهد شد.