انتشار:  جمعه 2 خرداد 1399  ::  16:08

سرویس عراق

نیروهای عراقی 12 تروریست داعش را در شرق صلاح‌الدین از پای درآوردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رسانه امنیتی و فرماندهان نظامی عراق از کشته شدن شماری از تروریست های داعش در یکی از استان های واقع در شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش کردپرس، سرلشکر محسن حاتم، فرمانده عملیات صلاح الدین در شمال عراق بامداد امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) اعلام کرد که تیپ تکاور فرماندهی عملیات در منطقه العیث در شرق این استان هدف حمله عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش قرار گرفت.

به گفته سرلشکر حاتم، نیروهای عراقی هنگام مقابله با حمله عناصر داعش، سه تن از آنها را از پای درآوردند در حالی که تروریست های دیگر نیز پا به فرار گذاشتند.

پیش از ظهر امروز نیز حضیر المطروحی، فرمانده تیپ 21 حشد الشعبی در گفت و گو با پایگاه خبری شفق نیوز تاکید کرد که نیروهای این تیپ، محل تجمع تروریست های داعش در منطقه الخاتونیه در شرق استان صلاح الدین را هدف قرار دادند و در نتیجه آن نیز چهار تن از آنها از پای درآمدند و انبار مهمات عناصر در حال برنامه ریزی برای حمله به تیپ نیز منفجر شد.

المطروحی ضمن اعلام این که حملات راکتی نیروهای حشد الشعبی در این اواخر پناهگاه های خطرناک تروریست های داعش را منهدم ساختند، خاطر نشان ساخت که نیروهای تیپ 21 حشد از طریق ایجاد کمین، تحرک روزانه، دیده بانی و پیگیری با استفاده از دوربین های نظارتی، به تعقیب هر گونه فعالیت تروریستی ادامه می دهند.

در همین حال، هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق نیز بعد از ظهر امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی با شلیک یک موشک حرارتی و تیراندازی مستقیم، پنج تروریست داعش را در منطقه ام تلیل - مطیبیجه در شرق استان صلاح الدین از پای درآوردند.