انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  20:40

سرویس آذربايجان غربي

کرونا در آذربایجان غربی جان 500 نفر را گرفت

سرویس آذربایجان غربی- جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، با اضافه شدن 13 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون آمار جانباختگان در استان به 500 نفر رسیده است.

به گزارش کردپرس، دکتر محبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ 14 تیر ماه، 781 مورد بستری در استان داشته ایم که 353 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 428 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا گفت: در آی سی یو 164 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد  نفر بد حال و 53 به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

محبی بیان کرد: با 13 مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 500 مورد افزایش یافت. 7 نفر در خوی، 3 نفر در ارومیه، یک نفر در مهاباد، پیرانشهر و سلماس وجود دارد.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا تاکید کرد: در عرض یک روز 143 نفر بیمار در سطح استان بستری شده اند که بیشترین مورد بستری در کشور در این روز متعلق به آذربایجان غربی بوده است.

محبی ادامه داد: وضعیت استان در حد هشدار و خطرناک است، تعداد مرگ و میرها و بیماران بد حال در آی سی یو در استان افزایش یافته اند و سن فوت شدگان پایین آمده است.

او تصریح کرد: آذربایجان غربی آلوده است سایر هم وطنان به این استان سفر نکنند، این استان در وضعیت قرمز قرار دارد و لازم است مردم از حضور در پاساژ ها مراسمات مختلف و پارک ها جدا خودداری کنند.

محبی گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.