انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  16:39

سرویس ترکیه

باغچلی:

احمد داوود اوغلو با اسلوب PKK سخن می گوید

سرویس ترکیه – رئیس حزب MHP با انتقاد تند از سفر داوود اوغلو به دیاربکر اظهارات وی در این شهر را استفاده از اسلوب و شیوه PKK خواند.

به گزارش کردپرس، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در اظهاراتی با انتقاد از سفر اخیر احمد داوود اوغلو، رئیس حزب آینده به دیاربکر و اظهارات وی در اولین کنگره فوق العاده این حزب در این شهر عنوان کرد: «سروک احمد که اصول مارکسیستی را در دوران راهنمایی در مدرسه به خوبی فرا گرفته است در دیاربکر با اسلوب و شیوه PKK سخن گفته است. به زبان آوردن مسئله کردها از سوی داوود اوغلو و سخن گفتن پیرامون آموزش به زبان مادری نشان دهنده وابستگی بیش از اندازه وی به امپریالیسم و نمونه ای از یک رسوایی بزرگ است».

به نوشته روزنامه دیوار، باغچلی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «سخن گفتن سروک احمد از مسئله کردها و تلاش های حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) برای تهیه گزارشی پیرامون مسئله کردها مانند جریان های تجزیه طلب تشریح کننده پس مانده های سیاستی است که در کشور باقی مانده اند. هر چه به گروه های تروریستی ضربه وارد می کنیم احزابی مانند CHP و حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) شوکه شده و شعور خود را از دست می دهند».

باغچلی در پایان سخنان خود یک بار دیگر با رد هر گونه ادعای مطرح شده پیرامون برگزاری انتخابات زودهنگام در ترکیه خاطرنشان کرد: «درخواست بازگشت به سیستم پارلمانی یک درخواست بیهوده است. در این چارچوب تمام بحث های مطرح شده پیرامون انتخابات زودهنگام غرض ورزانه و با سوء نیت مطرح می شود. همانگونه که می دانید 28مین دوره انتخابات نمایندگان پارلمان ترکیه ماه ژوئن سال 2023 برگزار خواهد شد».

 

کد خبرنگار: 30102