انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  20:00

سرویس کردستان

براساس اعلام مرکز بهداشت قروه:

آمار مبتلایان به کرونا در قروه 4 رقمی شد/اعلام مجدد وضعیت هشدار

سرویس کردستان- آمار مبتلایان به کرونا در قروه در حالی 4 رقمی شد که با وجود تأکیدات بسیاری در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان این ویروس در سایه تناقض گویی ها می تازد و مردم را گرفتار می کند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، 6 ماه از اعلام رسمی شیوع کرونا در شهرستان قروه می گذرد. 6 ماهی که پر از استرس و اضطراب در کنار آمار ضد و نقیض متولیان امر با هزاران هزار مشکل گذشت و هم اکنون هم ادامه دارد.

اوایل شیوه کرونا در قروه وضعیت حاد بود و براساس آمار رسمی تعداد مبتلایان روزانه افزایش پیدا می کرد این افزایش ابتلا با یکسری برنامه های پیشگیرانه همانند تعطیلی بازار و اماکن پرتجمع و ممنوعیت سفر و مراسم عروسی و عزا تا حدودی کنترل شد اما این کنترل وضعیت هشدار در شهرستان را تغییر نداد و هم اکنون به گفته رئیس مرکز بهداشت شهرستان قروه وضعیت شهرستان در مرز هشدار (نارنجی) قرار داد و نیاز است کنترل های پیشگیرانه ادامه یابد.

«مسعود معتمدی» با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس تا کنون تعداد هزار و 4 بیمار مثبت شناسایی شده اند، اظهار داشت که از این تعداد 507 نفر مرد و 497 نفر زن هستند که بیشتر زنان خانه دار را شامل می شود.

او همچنین تعداد مبتلایان شهری را 858 نفر و روستایی را 146 نفر دانست و افزود: تا کنون 906 بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته اند و 44 بیمار هم فعال هستند و تعداد بیماران بستری در بیمارستان هم 9 نفر ثبت شده است.

«معتمدی» در ادامه به آمار فوتی ناشی از کرونا پرداخت و گفت: تا کنون تعداد کل تدفین انجام شده مطابق پروتکل های بهداشتی 98 مورد بوده که از این تعداد 46 مورد با اعلام مرگ مشکوک و 52 مورد هم مرگ قطعی براثر کرونا بوده است.

او از برخورد با هرگونه تجمعی که منجر به تهدید علیه بهداشت عمومی شود اشاره داشت و بیان کرد که در راستای سلامت عمومی تمامی مراکز عرضه قلیان در سطح شهر تعطیل و در پارک ها و مراکز تفریحی هم قلیان ها جمع آوری شدند.

رئیس مرکز بهداشت خطاب به مردم عنوان کرد که با توجه به مضرات ومخاطرات استفاده از قلیان و تولید دود و بازدمی آلوده به ویروس کرونا، خواهشا به هیچ وجه در پارک ها و تفریح گاه ها با خود قلیان نبرید که در صورت مشاهده ضبط خواهد گردید.