انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  22:30

سرویس عراق

تحلیلگر عراقی: باید خروج نیروهای آمریکایی از عراق هدف سفر کاظمی به واشنگتن باشد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک تحلیلگر عراقی تأکید کرد قبل از انجام سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به آمریکا در 20 اوت (30 مرداد) جاری، باید نشست پارلمان برای تعیین تکلیف پرونده هایی که قبلا تصویب شده اند به ویژه موضوع اخراج نیروهای آمریکایی برگزار شود تا این موضوع به یکی از اولویت های مذاکرات در این دیدار تبدیل شود.

به گزارش کرد پرس به نقل از الموقف العراقی، "کریم الخیکانی" در این باره گفت: در صورتی که در سفر الکاظمی به واشنگتن، پرونده خروج نیروهای آمریکایی و تعیین سقف زمانی برای این موضوع و تحویل پایگاهها به نیروهای عراقی مطرح نشود این سفر مفید نخواهد بود.

به گفته این تحلیلگر عراقی افزود: باید جلسه پارلمان درباره سفر الکاظمی برای تأکید بر ضرورت اجرای مصوبه آن مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از عراق برگزار شود تا هدف این سفر مشخص و واضح باشد.

کریم الخیکانی تصریح کرد: باید اولویت ها و پرونده های مورد بحث در این دیدار مشخص باشد و پارلمان در جریان جزئیات آنها باشد و همه احتمالات درباره آنچه بین الکاظمی و مقامات آمریکا خواهد گذشت در نظر گرفته شود و کاظمی به تأیید مصوبه پارلمان درباره اخراج نیروهای خارجی از عراق ملزوم شود.