انتشار:  سه‌شنبه 25 شهریور 1399  ::  17:26

سرویس آذربايجان غربي

هلال احمر آذربایجان غربی اقلام بهداشتی به مناطق محروم خراسان جنوبی ارسال کرد

سرویس آذربایجان غربی- معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از اجرای طرح سوم نذرآب و ارسال اقلام بهداشتی و معیشتی این جمعیت به مناطق کمتر برخوردار در استان خراسان جنوبی به ارزش  یک میلیارد ریال خبر داد.

محمد رضا تقیی زاده با اعلام این خبر، به کردپرس اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ملی نذر آب ۳، با تحقق اهداف بشر دوستانه و خیر خواهانه و کمک به مردم آسیب پذیرمناطق بحرانی متاثر از خشکسالی سال های اخیر این سازمان بر مبنای رسالت سازمانی خود با بهره گیری از توان بالقوه داوطلبان و سازمانهای مردم نهاد از نیمه دوم شهریور در 14 استان کشور اجرا شده است.

او تصریح کرد: طرح ملی نذر آب ۳ در سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی، مشاوره برای ایجاد نشاط در جوانان و مقابله با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به اجرا در می‌آید.

 معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: اجرای این طرح به مدت یک هفته خواهد بود که استان آذربایجان غربی بعنوان پشتیبان استان اصفهان بوده و از این استان پزشک و مستند ساز هم جهت ارائه خدمات پزشکی و پوشش خبری اقدامات انجام شده اعزام شدند.

 تقی زاده ادامه داد: در این طرح اقلام اهدایی جمعیت استان شامل ماسک، محلول ضدعفونی کننده، پتو، بسته غذایی، فرش و تانکر آب به ارزش  یک میلیارد ریال به استان خراسان جنوبی شهرستان خوسف ارسال شده است.