انتشار:  جمعه 4 مهر 1399  ::  17:12

سرویس سوریه

یکی از اعضای شورای میهنی کُرد(ENKS)در گفت‌وگو با کُردپرس عنوان کرد؛

تا زمانی که حزب اتحاد دموکراتیک از پ ک ک فاصله نگیرد توافق را بعید می دانم

سرویس سوریه-رییس دفتر روابط عمومی جریان آینده کُردستان سوریه گفت‌:ما هنوز وارد گفتگو درباره مباحث نظامی، امنیتی و اقتصادی و مدیریتی نشده‌ایم.برای ما اساس یک توافق همه‌جانبه در همه مسائل بنا بر توافق سال ۲۰۱۴ دهوک است.

«فادی مرعی» رییس دفتر روابط عمومی جریان آینده کُردستان سوریه در گفت‌وگو درباره توافق میان شورای میهنی کُرد و احزاب اتحاد میهنی کُرد، اظهار کرد:ما تنها به تفاهماتی رسیده‌ایم و این هنوز توافق نیست.در مرحله اول به یک تفاهم سیاسی و در مرحله دوم به تشکیل یک مرجع عالی تصیم گرفته شد.

وی ادامه داد:ما هنوز وارد گفتگو درباره مباحث نظامی، امنیتی و اقتصادی و مدیریتی نشده‌ایم.برای ما اساس یک توافق همه‌جانبه در همه مسائل بنا بر توافق سال ۲۰۱۴ دهوک است.

وی ادامه داد:آن چیزی که مهم است حضور نماینده آمریکا در مذاکرات بعنوان گرانتی است.

رییس دفتر روابط عمومی جریان آینده کُردستان سوریه با اشاره به اختلاف دو طرف بر سر برخی مسائل گفت: تا زمانی که برخی مسایل اساسی همانند خواندن و نوشتن به زبان کُردی، جدایی حزب اتحاد دموکراتیک از پ.ک.ک، آزادی زندانیان سیاسی و مدیریت مشترک حل نشود، من فکر نمی‌کنم به نتیجه‌ای برسیم.

فادی مرعی خاطرنشان کرد:ما بعنوان شورای میهنی در مذاکرات جدی هستیم و امیدواریم طرف مقابل نیز در گفتگوها جدی باشد تا بتوانیم به مصالح ملتمان برسیم و این در حالی است که جناب مسعود بارزانی هم از مذکرات حمایت می‌کنند.