انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  17:39

سرویس ترکیه

پروین بولدان:

بدون شک آک پارتی به زودی از قدرت کنار خواهد رفت

سرویس ترکیه - بولدان در اظهاراتی با انتقاد از دستگیری سیاستمداران کرد، حزب حاکم ترکیه را در آستانه از دست دادن قدرت ارزیابی کرد.

به گزارش کردپرس، پروین بولدان، رئیس حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که به قارص سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی خود در این شهر با اشاره به دستگیری سیاستمداران کرد عنوان کرد: «حزب عدالت و توسعه (AKP) هر چه شکست می خورد بیشتر حمله می کند. هر زمان که در نظرسنجی ها شکست آک پارتی مسلم تر می شود این گونه حملات صورت می گیرد. ادامه نیز خواهد داشت. ولی در برابر این حملات ما از مبارزه برای سیاست دموکراتیک، آزادی، صلح و دموکراسی پا عقب نخواهیم گذاشت. در این کشور تا زمانی که HDP وجود داشته باشد مبارزه دموکراسی، صلح و آزادی نیز وجود خواهد داشت».

به نوشته روزنامه اورنسل، بولدان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «به هیچ عنوان معتقد نیستیم که دوستانمان که دستگیر شده اند مجرم و گناهکار باشند. کسانی که در تظاهرات کوبانی جان خود را از دست داده اند اعضای حزب ما هستند. در آن زمان کسانی که در خیابان ها و کوچه ها به اعتراض دست زده بودند برای حمایت از کوبانی و جلوگیری از سقوط کوبانی این کار را انجام داده بودند. ولی دست های پنهان وارد این ماجرا شده و ابعاد دیگری را مطرح کرده بود. انسان ها قتل عام شده و HDP به عنوان عامل این قتل عام ها نشان داده شده است. مسئول حوادث کوبانی حزب آک پارتی است».

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: «آک پارتی به زودی از قدرت کنار خواهد رفت و هیچ کس در این موضوع شک نداشته باشد. ولی در خصوص جرایمی که مرتکب شده است و بعد از این مرتکب خواهد شد به همراه تمام همدستان خود در برابر دستگاه قضا حساب پس خواهند داد. حکومت آک پارتی به طور قطع باید حساب این همه ظلم، فشار و خشونت را بدهد. آک پارتی امروزه در تلاش برای ساخت یک مجلس بدون HDP و یک ترکیه بدون کردها است. ولی این را بدانند که HDP یک حزب در حال رشد است».

 

کد خبرنگار: 30102