انتشار:  شنبه 26 مهر 1399  ::  11:20

سرویس ایران

حمله موشکی به گنجه به ۵۲ کشته و مجروح بر جای گذاشت

سرویس ایران-  - وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان روز شنبه در گزارشی اعلام کرد: براثر حمله موشکی نیروهای ارمنستان به شهر گنجه - دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان - تاکنون ۱۲ نفر کشته و ۴۰ نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش کُرد پرس به نقل از ایرنا، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بامداد شنبه طی  گزارشی درباره حملات موشکی نیروهای ارمنستان به شهرهای گنجه و مینگچویر خبر داده بوده بود.

به گزارش وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان ، درحال حاضر عملیات امدادی برای بیرون آوردن از زیر آوار ساکنان ساختمانهای تخریب شده در شهر گنجه ادامه دارد.

حکمت حاجی اف،  دستیار رییس جمهوری آذربایجان نیز در صفحه توییتری خود نوشت: شهر گنجه با سامانه موشکی عملیاتی و تاکتیکی "البروس" (SCUD ) از خاک ارمنستان مورد حمله قرار گرفته است.

وی همچنین اعلام  کرد که پدافند هوایی جمهوری آذربایجان حمله موشکی به شهر مینگچویر را خنثی کرده است .

این درحالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گزارش درباره حمله نیروهای این کشور به زیرساخت های نظامی و واحدهای غیرنظامی در خاک  ارمنستان را تکذیب کرد.

 " گنجه" واقع در ۳۶۸ کیلومتری غرب باکو دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان به شمار می رود و براثر حمله موشکی چند روز پیش نیروهای ارمنستان به این شهر ۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی جان باخته و ۳۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند

  "مینگچویر" یکی از مراکز صنعتی بزرگ جمهوری آذربایجان در غرب این کشور بوده و بزرگترین نیروگاه برق آبی در منطقه قفقاز جنوبی در این شهر فعال است.