سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 22 آبان 1399  ::  12:48   

تصویب سایت پسماند مشترک مهاباد و میاندوآب نهایی شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: اولین سایت دفن پسماند مشترک استان برای مدیریت پسماند شهرستان های مهاباد و میاندوآب در زمینی به مساحت 24 هکتار به تصویب نهایی رسیده است.

به گزارش کردپرس، به نقل از حفاظت محیط زیست؛ مهران نظری در این خصوص اظهار داشت: تاکنون 11 میلیارد ریال اعتبار جهت تهیه مطالعات  ارزیابی اثرات زیست محیطی محل دفن پسماند های ویژه استان و همچنین  خرید تجهیزات سخت افزاری برای مدیریت پسماند مصوب شده است.

او با اشاره به اولین سایت دفن پسماند مشترک استان افزود:  برای مدیریت پسماند شهرستان های مهاباد و میاندوآب در زمینی به مساحت 24 هکتار به تصویب نهایی رسیده است.

در ادامه معاونت امور عمرانی استانداری نیز گفت: یکی از مهترین مسائل حائز اهمیت که بایستی شهرداران در آن اهتمام جدی داشته باشند مدیریت پسماند است و در صورت هرگونه اهمال و یا کم کاری شهرداران، محیط زیست استان می تواند نسبت به  پیگیری قانونی موضوع اقدام نماید.

 آیدین رحمانی تاکید کرد: سایت‌های دفن مشترک پسماند منطقه ای بایستی به صورت جدی پیگیری‌شود و یکی از مهمترین  اولویت های وزارت کشور تعطیلی سایت‌های غیر استاندارد و راه اندازی سایت‌های دفن مشترک می باشد وتخصیص تسهیلات بانکی صرفا  برای سایت‌های دفن پسماند مشترک پرداخت خواهد شد.

پیشتر نیز فرماندار مهاباد، از راه اندازی این سایت مشترک و بهره برداری از آن از ابتدای آذرماه امسال خبر داده بود.

به گفته ایرج شجاعی؛ این سایت جدید مشترک در مسیر جاده مهاباد - میاندوآب واقع شده و زباله شهری به صورت اصولی و بهداشتی در آن دفن و از رهاسازی و دپو غیراستاندارد زباله‌ها و پسماندها خودداری می‌شود.

او با اشاره به اینکه این مکان طبق بررسی‌ها و انجام کارهای کارشناسی انتخاب شده و مشکلات زیست محیطی و مزاحمتی برای شهروندان ندارد، اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته کارخانه بازیافت زباله تا ۶ ماه آینده در این سایت مستقر خواهد شد.