سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 1 دی 1399  ::  12:40   

نماینده اداره خودگردان شمال شرق سوریه در آمریکا:

دولت جو بایدن می تواند میان کردها و ترکیه میانجیگری کند

سرویس جهان- سینم محمد رییس دفتر شورای دموکراتیک سوریه در آمریکا ضمن درخواست برای ادامه حضور آمریکا در سوریه، از امکان وساطت دولت جو بایدن برای حل اختلافات کردهای سوریه با دولت ترکیه خبر داد.

 

به گزارش کردپرس، سینم محمد نماینده اداره خودگردان شمال شرق سوریه در آمریکا که در وبینار بررسی وضعیت سوریه با حضور جیمز جفری، نماینده آمریکا در امور سوریه و مایکل مولروی معاون سابق وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه شرکت کرده بود بر ادامه ایفای نقش آمریکا در حمایت از کردهای سوریه در دولت جو بایدن تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به عملیات های پیشین ترکیه علیه کردها و حملات اخیر شبه نظامیان وابسته به ترکیه به شهر عین عیسی بر لزوم حفظ نیروهای آمریکا در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه تاکید کرد.

سینم محمد در مورد راههای پیش روی دولت جو بایدن برای حل بحران سوریه گفت یکی از راهها این است که دولت جدید میان دولت ترکیه و کردهای سوریه و یا میان کردها و دولت مرکزی سوریه برای از بین بردن اختلافات وساطت کند.

وی همچنین خواستار مشارکت دادن کردها در هر نوع مذاکره و راه حلی شد که برای حل بحران در سوریه در نظر گرفته می شود.

مولروی هم حضور نیروهای آمریکا در سوریه در کنار کردها را موثر دانست. وی در این وبینار که از سوی یکی از موسسات آمریکایی برگزار شد، نسبت به عواقب خروج نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردها هشدار داد زیرا به باور وی، رها کردن کردهای سوریه ایجاد اتحادهای جدید از سوی آمریکا را دشوار می کند.

جیمز جفری نیز نسبت به پیامدهای عملیات نظامی دیگری از سوی ترکیه علیه کردها هشدار داد و گفت این اقدامات نظامی روابط کنونی میان آمریکا و ترکیه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.