سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 2 دی 1399  ::  23:41   

رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

آمریکا در درگیری‌های عین عیسی اجازه استفاده از جنگنده را به ترکیه نداد

سرویس سوریه-رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه گفت:آنچه مشخص است در حملات اخیری که گروه‌های تندرو به عین عیسی آغاز کرده‌اند معلوم شد که بین روسیه و ترکیه توافقات پنهانی وجود دارد.

«فرهاد تلو» رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به حملات چند روز اخیر گروه‌های تحت حمایت ترکیه به عین عیسی، اظهار کرد:در اکتبر سال ۲۰۱۹ هم‌ میان آمریکا و ترکیه و هم‌ میان روسیه و ترکیه توافق شد تا ترکیه دست از حمله بردارد.اما آنچه مشخص است در حملات اخیری که گروه‌های تندرو به عین عیسی آغاز کرده‌اند معلوم شد که بین روسیه و ترکیه توافقات پنهانی وجود دارد.

وی ادامه داد:در سوی دیگر این توافقات صورت گرفت تا ترکیه پایبند به آتش بس بماند و با حضور آمریکا و روسیه در توافقات بار دیگر به شمال سوریه هجوم نیاورد، اما آنکارا با همکاری گروه‌های تندرو به دنبال اهداف دیگری است.

وی تصریح کرد: همچنین در قانونی که مجلس نمایندگان آمریکا امسال تصویب کرد با تاکید بر این آتش‌بس از چراغ سبز ترامپ به ترکیه برای حمله به شمال سوریه جلوگیری کرد و طی توافق که میان روسیه و ارتش دموکراتیک‌سوریه امضاء شد، نیروهای سوریه دموکراتیک مسئولیت حفاطت از مرزها را برعهده گرفتند بدون‌آن که به دولت مرکزی پاسخگو باشند و این برگه‌ای در دست‌ نیروهای سوریه دموکراتیک است.

رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه خاطرنشان کرد:در حال حاضر حملات به عین عیسی ادامه دارد، اما آمریکا به ترکیه گفته اجازه استفاده از جنگنده را ندارد.

وی گفت:طی درگیری‌های امروز تعدادی از اعضای گروه‌های تندرو به هلاکت رسیدند و تعدادی هم دستگیر شدند.دوهزار و پانصد کماندو که توسط آمریکایی‌ها آموزش دیده شده بودند امروز به جبهه‌ها پیوستند.