سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  09:07   

نماینده اداره خودگردان کُردستان سوریه در اربیل به کُردپرس گفت؛

توافق مشکوکی میان روسیه و ترکیه بر سر عین‌عیسی وجود دارد

سرویس سوریه-نماینده اداره خودگردان کُردستان سوریه در اربیل، گفت:هدف ترکیه از حمله به عین عیسی و در سایه سکوت روسیه و دولت مرکزی قطع منطقه جزیره و کوبانی از یکدیگر است.

«آلان سلیفی» نماینده اداره خودگردان کُردستان سوریه در اربیل در پاسخ به این سوال کُردپرس که سرنوشت عین‌عیسی چه خواهد شد و چه سناریوی از سوی ترکیه در حال اجرا است، اظهار کرد:حملات شدید و گسترده‌ای علیه کُردستان سوریه در جریان است اما نیروهای سوریه دموکراتیک هم با قدرت به این‌حملات پاسخ می‌دهند.

وی ادامه داد:اما آن چیزی که جای پرسش است سکوت روسیه و دولت مرکزی سوریه در قبال این حملات است.

وی افزود:مسئله روشن‌ است که میان روسیه و ترکیه توافقاتی وجود دارد و پیشتر هم روسیه زمینه را فراهم کرده بود.

نماینده اداره خودگردان کُردستان سوریه در اربیل با اشاره به هدف ترکیه  از حمله به عین عیسی گفت:هدف ترکیه از حمله به عین عیسی و در سایه سکوت روسیه و دولت مرکزی قطع منطقه جزیره و کوبانی از یکدیگر است.

آلان‌سلیفی تصریح کرد:اداره خودگردان نمونه موفقی از مدیریت و حکومتداری در سوریه است و همه هیات‌های اروپایی که از کُردستان سوریه دیدن می‌کنند بر این مسئله اذعان دارند.

وی خاطرنشان کرد:آشکار است که توافقی میان روسیه و ترکیه بر سر آغاز حملات به عین‌عیسی وجود دارد و این مسئله می‌تواند با موضوع ادلب و خروج نیروهای ترک‌ از برخی پایگاه‌ها در این‌ منطقه ربط داشته باشد.