سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  12:03   

بیانیه مجلس دموکراتیک سوریه:

حملات ترکیه حل مسائل سوریه را غیر ممکن می کند

سرویس سوریه - مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حملات ترکیه و متحدان سوریش به منطقه عین عیسی، این حملات را مانعی در راه حصول به یک راه حل برای بحران سوریه خواند.

به گزارش کردپرس، مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای به حملات ارتش ترکیه و گروه های سوری تحت حمایت آن به منطقه عین عیسی در کردستان سوریه واکنش نشان داد.

به نوشتۀ خبرگزاری فرات، مجلس دموکراتیک سوریه ضمن محکوم کردن اقدامات خصمانه ترکیه، به روسیه و ایالات متحده هشدار داده است که حملات ترکیه امیدی برای حل و فصل بحران سوریه باقی نمی گذارد.

متن بیانیه مجلس دموکراتیک سوریه به شرح زیر است:

«دولت ترکیه و مزدوران آن حملات خود را به مناطق امن در عین عیسی ، تل تمر و زرگان شدت بخشیده‌اند.

اقدامات ترکیه و مزدورانش در حالی صورت می‌گیرد که توافقنامه آتش‌بس میان نیروهای سوریه دموکراتیک با ضمانت روسیه و آمریکا امضا شده است.

ما به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه این حملات خصمانه را محکوم می‌کنیم، به تمامی قدرت‌های جهانی از جمله روسیه و ایالات متحده آمریکا هشدار می‌دهیم که اگر این حملات متوقف نشوند تمامی امید‌ها و تلاش‌های بین‌المللی با هدف پایان دادن به جنگ سوریه و دست‌یابی به راه‌حل سیاسی در این کشور بر مبنای قطع‌نامه‌های مشروع بین‌المللی و در رأس آن قطعنامه شماره ٢٢۵۴ را از میان برمی‌دارد.

دولت ترکیه یک بار دیگر اثبات کرد به میثاق‌ها و معاهداتی که خود آنها را امضا کرده‌ است احترام نمی‌گذارد و با تداوم حملات و اشغال مناطق سوریه همچنان برای نیل به آرزوهای خود برای بازگرداندن امپراتوری عثمانی پافشاری می‌کند.

ما همچون مجلس دموکراتیک سوریه تأکید می‌کنیم که نیروهای سوریه دمکراتیک در چهارچوب حق دفاع مشروع به دفاع از حاکمیت سوریه می‌پردازند و اجازه نمی‌دهند که خاک آنان از سوی ترکیه اشغال شود.

ما از فدراسیون روسیه و ایالات متحده آمریكا می‌خواهیم كه بلافاصله حملات تجاوزگرانه ترکیه را متوقف کنند و مرزی را برای نقض مداوم قوانین بین‌المللی از سوی آن تعیین کنند. همچنین از تمامی سوری‌ها می‌خواهیم که در مقابل اشغالگران ایستادگی کنند، زیرا این مرحله، آزمایشی برای میهن‌دوستی سوریه است.»