سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  12:27   

رییس جمهور مطرح کرد؛

خنثی سازی تحریم نفتی با توسعه محصولات پتروشیمی

سرویس ایلام - حسن روحانی، رییس جمهور در آئین ویدیوکنفرانسی بهره‌برداری طرح‌های وزارت نفت که الفین سیزدهم استان ایلام نیز یکی از مهم ترین طرحهای آن بود، عنوان کرد: به تعبیر رهبری ما اول باید اثر تحریم نفتی را برداریم لذا دولت با جایگزینی محصولات پتروشیمی اثر تحریم را کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، او گفت: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند. کسی نمی‌تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه این ملت تحت تسلیم توطئه‌های دیگران قرار نمی‌گیرد.

رییس جمهور ضمن تبریک به فرماندهان جنگ اقتصادی عنوان کرد: در طرح‌های پتروشیمی ۷۰ درصد ساخت ایران است و یک ضربه بزرگ به استکبار جهانی است که می‌خواست همه مردمایران در صف‌های طولانی نان باشند و کارخانه‌ها بسته باشد و چنین چیزی محقق نشد و اگر این جنگ ۳۰ سال هم به طول بیانجامد باز هم مردم ایستادگی می‌کنند.

روحانی گفت: عمر این جنگ به پایان آمده و آن کسی که فرماندهی شرورانه این جنگ را بدست آورده بود در هفته‌های آخر عمر سیاسی خود است و این ملت سربلند خواهد بود. اینگونه تحریم‌ها از سوی شروری مثل ترامپ برای تحریم‌ شدگان افتخار است اما این ملت برای همیشه تاریخ زنده و سربلند خواهد بود همانطور که در طول تاریخ سربلند بوده است.

او خاطرنشان کرد: علت اینکه خارجی‌ها از این دولت خیلی عصبانی هستند این است که ما در این دولت به خودکفایی‌هایی رسیدیم.

رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: به تعبیر رهبری ما اول باید اثر تحریم نفتی را برداریم لذا دولت با جایگزینی محصولات پتروشیمی اثر تحریم را کاهش داد. تحریم کار مشترک تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است. ما باید آتش تحریم را هر چه سریعتر خاموش کنیم. ما نیاز به ترحم نداریم. من به مردم عزیزمان نوید می‌دهم ما در سال آینده و پایان امسال، شرایط بهتری در معیشت و سلامت خواهیم داشت.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#رییس جمهور روحانی
#فاز دوم پتروشیمی ایلام
#الفین سیزدهم