سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  12:28   

ربوده شدن 159 غیرنظامی توسط شبه نظامیان وابسته به ترکیه در عفرین

سرویس سوریه – بر اساس اعلام رسانه های محلی کردستان سوریه، شبه نظامیان سوری تحت حمایت ترکیه در روستایی در منطقۀ عفرین 159 غیرنظامی را ربوده و اموال آنها را غارت کرده اند.

به گزارش کردپرس، منابع خبری محلی در کردستان سوریه مدعی شده اند شبه نظامیان سوری تحت حمایت ترکیه در منطقۀ اشغال شدۀ عفرین 159 تن را ربوده اند.

به نوشتۀ خبرگزاری هاوار، اعضای جبهه شامیه وابسته به ارتش ترکیه به منازل اهالی روستای میرکان در منطقۀ مباتای عفرین حمله کرده و بیش از ۱۵۰ غیر نظامی را ربوده اند.

به گفتۀ شاهدان عینی این گروه مسلح روستا را محاصره کرده و سپس به منازل مردم حمله کرده‌اند. آنها برای ترساندن مردم روستا اقدام به تیراندازی هوایی در داخل روستا کرده و دستگاه های موبایل آنها را ضبط کرده‌اند.

تاکنون درباره سرنوشت ربوده‌شدگان خبری منتشر نشده است.

از طرف دیگر منابعی در منطقه‌ی راجو تایید کردند که میان شبه نظامیان گروه الحمزه و جبهه‌ی شامیه بر سر تقسیم اموال مردم درگیری رخ داده است.

منطقۀ کردنشین عفرین که از اوایل سال 2018 به تصرف ارتش ترکیه و شبه نظامیان سوری تحت حمایتش درآمده، تا کنون بارها شاهد آدم ربایی، غارت اموال، اخاذی و قتل غیرنظامیان بوده است. نهادهای حقوق بشری در سوریه و برخی نهادهای بین المللی نسبت به این اعمال خلاف حقوق بشری هشدار داده و ترکیه را به حمایت از این اقدامات و تلاش برای تغییر بافت دموگرافی منطقه از طریق فشار و ارعاب متهم کرده اند.