سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  13:34   

استاندار ایلام در آیین افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام:

ایجاد مدیریت مستقل نفت و گاز در استان مهم‌ترین خواسته مردم ایلام

سرویس ایلام - استاندار ایلام در افتتاح  فاز دوم پتروشیمی ایلام با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانسطی سخنانی مهم ترین مطالبه مردم استان مبنی بر ایجاد دفتر مستقل نفت و گاز در استان را به گوش رییس جمهور رساند.

 به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۱ درصد گاز و سه درصد نفت کشور در ایلام تولید می شود، ایجاد یک مدیریت مستقل نفت و گاز در استان ضروری است.

وی افزود: همچنین پروژه های ان جی ال و پتروشیمی شهرستان دهلران نیازمند تزریق اعتبارات و سرمایه گذاری ارزی هستند و صندوق توسعه ملی برای تزریق این اعتبار آمادگی دارد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: در سایه توجه جدی دولت به طرح های نفتی در استان ایلام سرمایه گذاری های بی نظیر و کم سابقه ای در این منطقه ایجاد شده است و هفت میلیارد یورو سرمایه گذاری ارزی در استان ایلام صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: صنایع پایین دست ایلام به عنوان یک استان نفت خیز باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا سرمایه گذاری و حضور هلدینگ ها و شرکت های نفتی اثرگذار خواهد بود.

پروژه الفین به عنوان الفین سیزدهم کشور با تلاش مدیران، متخصصان و کارکنان شرکت پتروشیمی ایلام و هلدینگ خلیج فارس و بدون حضور لایسنسور و وندور خارجی پس از افتتاح توسط رییس‌جمهوری، وارد مدار تولید شد.

این پروژه با تکیه بر توان و دانش بومی در سال جهش تولید با اعتبار ۷۹۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و ۸۰۰ میلیارد تومان به صورت ریالی برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم ایلام به بهره‌برداری رسید.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیریت مستقل نفت و گاز ایلام
#استاندار ایلام، سلیمانی دشتکی
#فاز دوم پتروشیمی ایلام
#الفین سیزدهم