سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  16:50   

رییس دادگستری آذربایجان غربی:

مشکلات اکثر واحد های تولیدی آذربایجان غربی معوقات بانکی است

سرویس آذربایجان غربی- رییس دادگستری آذربایجان غربی گفت: مشکلات اکثر واحد های تولیدی استان معوقات بانکی است و لازم است تا مسئولین کشوری و استانی با همت و تلاش مضاعف و جهادگونه و تکیه بر توان داخلی نگذارند حتی یک واحد تولیدی از تولید باز بایستد.

به گزارش کردپرس، علی اکبر گروسی، در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی در ارومیه بیان کرد: دستگاه قضایی استان در پیروی از منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاستهای ریاست معظم قوه قضاییه در تحقق بخشیدن به رونق و جهش تولید تمام توان خود را به کار می برد تا مشکلات واحدهای تولیدی که به دلایلی از تولید باز ایستاده اند مرتفع و آنها را به چرخه تولید بازگرداند.

او تاکید کرد: بازگشت به چرخه تولید واحدهای تولیدی اشتغال، رشد اقتصاد، مقابله با تحریم و تحقق جهش تولید در استان را به همراه خواهد داشت.

گروسی افزود: مشکلات اکثر واحد های تولیدی استان معوقات بانکی است که در جلسات ستاد اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی دادگستری استان با دعوت از طرفین این مشکلات موشکافانه بررسی و راه حل های قانونی و کارشناسی شده برای برون رفت از مشکلات و بازگشت به چرخه تولید واحدهای تولیدی استان ارائه می گردد.

او با اشاره به شرایط بد اقتصادی موجود گفت: مسئولین کشوری و استانی می بایست با همت و تلاش مضاعف و جهادگونه و تکیه بر توان داخلی نگذارند حتی یک واحد تولیدی از تولید باز بایستد چرا که در صورت توقف هر واحد تولیدی نه تنها کارگران و خانوده های آنها متضرر خواهند شد بلکه چرخه اقتصاد در کشور دچار آسیب خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان همکاری جدی و موثر بانکها و خود تولیدکنندگان با دستگاه قضایی استان را در حل مشکلات آنها حائز اهمیت دانست و از تولید کنندگان داخلی خواست تا با صبر و پایداری و استفاده از کارآفرینان داخلی در برابر مشکلات ایستادگی کنند و با تولید محصولات باکیفیت و با قیمت تمام شده پایین به رونق و جهش تولید کمک کنند.

گروسی همچنین از هموطنان خواست که با خرید کالای ایرانی، تولید کنندگان را در این امر یاری رسانند. 

رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان از شرکت های فولاد، نورد خاورمیانه و لوله پروفیل ارومیه بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات این واحد های تولیدی قرار گرفتند.

در ادامه رییس کل دادگستری دستور تشکیل فوری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی را برای حل مشکلات این سه واحد تولیدی صادر کرد.